Фото нацистів у "безсмертному полку": у Росії підозрюють українців та естонців

  • 16.05.2020, 16:13
  • 816

Слідчий комітет РФ порушив кримінальні справи проти чотирьох росіян через фото Гітлера і низку нацистських злочинців, які з'явилися в онлайні "безсмертного полку", серед підозрюваних також є громадяни України та Естонії.

Про це інформує Медуза з посиланням на слідчий комітет Росії.

4 громадянина Росії стали фігурантами кримінальних справ про реабілітацію нацизму через фотографії Адольфа Гітлера, Генріха Гіммлера та інших нацистських злочинців, розміщених на сайті акції «безсмертний полк».

Кримінальні справи порушені проти Данила Симонова з Пермі, Андрія Шабанова з Самари, Дениса Воронцова з Волгограда, а також В'ячеслава Круглова з Ульяновська.

У СК відзначають, що Круглов у 2017 році був засуджений за «злочин екстремістського характеру», а в 2018 — за крадіжку. У фігурантів проведено обшуки, їх допитують слідчі.

«Крім того, в рамках попереднього слідства встановлено інші епізоди аналогічних злочинів. Серед причетних до реабілітації нацизму є і громадяни іноземних держав, зокрема — України та Естонії», — представник СК Р Ф Світлана Петренко.

У 2020 році через епідемію коронавірусу щорічна акція «безсмертний полк» проводилася онлайн. Будь-який охочий міг завантажити на сайті фото родичів-ветеранів, після чого вони показувалися в інтернеті, по телебаченню і на медіа-екранах у форматі віртуальної ходи. В онлайні були розміщені кілька фотографій нацистів, підписані вигаданими іменами.

14 травня СК оголосив про порушення кримінальної справи за статтею про реабілітацію нацизму, що передбачає покарання до трьох років позбавлення волі. Через день після цього Слідчий комітет заявив, що підозрюваних вдалося вирахувати за IP-адресами.

Схожі новини