У РНБО забили на сполох: Україні загрожує водний дефіцит

  • 14.05.2020, 08:55
  • 839

Оскільки останні п’ять років були маловодними, в Україні існує ймовірність виникнення водного дефіциту у басейнах деяких річок, які мають значне антропогенне навантаження

Про це, посилаючись на дані Державного агентства водних ресурсів України, заявив секретар РНБО Олексій Данілов, повідомляється на сайті структури.

У зв'язку із цим він наголосив, що ймовірність маловоддя вимагатиме оптимізації використання водних ресурсів та економного водоспоживання.

Серед іншого Данілов звернув увагу і на важливість проведення повної інвентаризації джерел підземних вод питної якості й артезіанських свердловин із метою залучення їх до систем водопостачання.

Читайте також: Фатальні зміни: кліматологи пророкують Україні посухи, урагани та пилові бурі

Крім того, на спеціальному засіданні РНБО було порушено питання необхідності залучення додаткових фінансових ресурсів для модернізації систем централізованого водопостачання для забезпечення населення якісною питною водою. Також обговорювалася розробка водної стратегії України.

«За підсумками наради ухвалене протокольне рішення з рекомендаціями урядові України щодо забезпечення водної безпеки держави у 2020 році», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, через безсніжну зиму вперше за 100 років в Україні не було періоду весняної повені. Експерти Укргідрометцентру попередили, що через це країні загрожують посухи і погіршення якості води в річках.

Схожі новини