Відійшов у засвіти ветеран УПА Олесь Гуменюк

  • 09.05.2020, 10:15
  • 888

Член ОУН (б), учасник підпільної боротьби за незалежність України відійшов у вічність у віці 94 роки

У п’ятницю, 8 травня, у віці 94 роки помер голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, безпосередній учасник підпільної боротьби за незалежність України Олесь Гуменюк. Про це повідомив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, передає Zaxid.net.

«Відійшов у засвіти Олесь Гуменюк, голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби. Царство небесне, друже, спочивай з Богом!», — написав Ганущин у Facebook.

Хто такий Олесь Гуменюк?

Олесь Гуменюк народився 7 листопада 1925 року.

У 1943−1945 рр. Олесь Гуменюк був у рядах УПА, брав участь у битві під Бродами в складі дивізії «Галичина», після цього воював у Карпатах. У червні 1943 року добровільно зголосився до лав дивізії «Галичина». Пройшов військовий вишкіл. У липні 1944 року був поранений у битві під Бродами.

У 1945 році його арештували і засудили на 15 років каторги. Покарання відбував у різних тюрмах, зокрема в Норильську, де брав участь у повстанні.

У кінці 80-х років Олесь Гуменюк активно включився в громадську роботу, був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його. Нагороджений орденами «За заслуги» 3-го і 2-го ступеня, багатьма відзнаками Львівської ОДА та Львівської обласної ради.

Схожі новини