Руслан Рябошапка: "Справи проти Порошенка, які розслідує ДБР, суперечать здоровому глузду"

  • 01.05.2020, 19:10
  • 1 001

Так звана «справа моряків», яку порушило ДБР щодо п’ятого президента Порошенка, не має правової перспективи і підриває міжнародні позиції України

Про це заявив колишній генпрокурор Руслан Рябошапка в інтерв"ю для YouTube каналу Олексія Гончаренка. Він зазначив, що оголошення підозри у цій справі вдарить не лише по позиції України у Міжнродному арбітражі з морського права, а й завдасть удару по авторитету держави.

«Це однозначно послабить позиції України не лише в міжнародному арбітражі, а й взагалі на міжнародній арені. Тому до такого роду провадження необхідно підходити надзвичайно обережно, і враховувати всі обставини, зокрема ті, які спричинили до такого кроку президента. І не лише президента, а і РНБО. Там рішення приймалося не лише Порошенком, було багато осіб. Тому такі важливі речі, власне контекст в якому відбувалось ця ситуація: і війна, і загострення на той момент, все треба було брати до уваги», — переконаний Рябошапка.

Він також повідомив, що у цьому провадженні не було чого розслідувати. «Щодо Керченської протоки, то я думав, що ця справа вже давно забута, оскільки ми, дійсно, дискутували про таке провадження. Воно розслідувалося ДБР. І після декількох нарад я думав, що більше до цього повертатися не будемо. Оскільки перспективи і логіки в таких провадженнях я на бачу. І ми навіть не повертались декілька місяців до цього провадження. Я про нього почув знову декілька днів тому, коли був піднятий публічний резонанс щодо можливого вручення повідомлення про підозру. Для мене це досить дивно, я думав — було поставлено крапку, і органи кримінальної юстиції не розслідували це провадження. Там не було що розслідувати. І для того, аби переконати наших колег з ДБР, ми запропонували їм спробувати підготувати хоч якійсь письмовий документ і обґрунтувати для себе, аби було видно — чи є там склад злочину. Вони почали це робити, ми потім зустрілися і знову зрозуміли, що там перспективи немає», — розповів Рябошапка.

Читайте також: Труба з Портновим вирішили захищати Януковича? Порошенко прокоментував «підозру» ДБР

Екс-генпрокурор також повідомив, що два інші епізоди, які розслідує ДБР стосовно Порошенка, ґрунтуються на абсурдних з точки зору права звинуваченнях. Тому він відмовився підписувати підозру, підготовлену під керівництвом Ірини Венедіктової, яка на той момент очолювала ДБР.

«Що стосується повідомлення про підозру, яку я не підписав, вона стосувалась двох епізодів. Це призначення двох членів ВРП наприкінці каденції п’ятого президента. І другий — це епізод про призначені першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки. Єдине, що ставилося в провину п’ятому президенту — це узурпація влади. Очевидно, що узурпація влади, узурпація повноважень, які передбачені Конституцією, просто неможлива. Це абсурд. І воно суперечить здоровому глузду», — наголошує Рябошапка.

«Інший аспект — це нібито зловживання повноваженнями президента. Але знову ж таки, з тих матеріалів справи, які я читав, але не читала Венедіктова, не було жодних доказів, які могли б свідчити про те, що були наявні ознаки цих злочинів. Тобто доказів не було. Сама юридична конструкція виглядала безглуздо. І сам документ був написаний, таке враження, що студентами. Я хотів би звернути увагу, що власне в той день, коли відправили цей проєкт повідомлення до прокуратури, в той же день з’явилося медійне повідомлення з тим, що нібито ДБР підготувало підозру, а прокуратура блокує вручення повідомлення про підозру п’ятому президенту України. Тобто це було таке медійне намагання підштовхнути мене до того, аби я підписав цей документ. Я дав своїм прокурорам подивитися, у чому там річ. Як наслідок, документ був весь покреслений. Очевидно, що таке не можна підписувати. І відповідно було відмовлено у підписанні цього документу. Ми не підписали і відправили назад», — розповідає Рябошапка.

Руслан Рябошапка також підтвердив, що відмова підписати абсурдну підозру Петру Порошенку стала останньою краплею, яка спричинила його відставку. За його словами, представники монобільшості Зеленського цього не приховували і говорили про це журналістам.

«Публічні спікери партії Зеленського, власне, про це говорили. І Корнієнко, і Арахамія говорили, що це стало останньою краплею в тому, що прокуратура блокує роботу ДБР і не підписує підозру Порошенку, тому необхідно звільняти», — нагадав Рябошапка.

Схожі новини