Стихійна торгівля і величезні черги: в Україні відкрили частину ринків

 • 01.05.2020, 13:15
 • 1 013

В Україні з 1 травня відновили роботу продовольчих ринків по всій країні. Йдеться про 872 ринках, які змогли виконати санітарні нормативи. По всій країні на входах в ринки організувалися черги, місцеві жителі пояснюють: тут можна знайти дешеві продукти

Про це повідомляє OBOZREVATEL.

У Львові на вході в «Галицький» ринок організувалася чергу, деякі торговельні майданчики не відкрили станом на 12:20. Місцевим жителям пояснюють: поки ще адміністрація готується і ось-ось відкриє майданчик. Місцева влада обіцяє відкрити всі продуктові ринки без винятку.

Органи місцевого самоврядування і поліція контролюватимуть дотримання всіх правил, але якщо вони будуть порушені, ринки відразу ж закриють. Біля деяких ринків вже організувалася стихійна торгівля.

У Києві з 1 травня відновив роботу «Столичний ринок». Зараз на ринку здійснюється оптовий та дрібнооптовий (від 3 одиниць) продаж.

У Полтавській області розпочала роботу частина ринків. «У Лубнах і Гребінці ринки вже почали роботу, але ми вже зробили зауваження і вони працюють над ними. Наприклад, у Гребінці не забезпечили на вході температурний скринінг. У Полтаві центральний продовольчий ринок у нас не зареєстрований як оператор ринку харчових продуктів. Це є порушенням п .1 відповідної постанови МОЗ», — повідомили в пресслужбі облради.

Читайте також: У Тернополі відмовилися відкривати ринки

У Вінницькій області дозволили працювати тим ринкам, які змогли забезпечити дотримання відповідних умов для реалізації товарів. Крім цього, контроль за роботою зберігається. «Відкриття торгівлі на ринках почалося 30 квітня відповідно до постанови Кабінету Міністрів щодо роботи агропромислових ринків в умовах карантину», — зазначає перший заступник начальника Головного управління Госпотребсллужби у Вінницькій області Олександр Сорочан, передає пресслужба відомства.

У Луцьку будуть працювати всі ринки сільськогосподарської продукції. Ярмарки будуть діяти щодня, крім неділі, з 08.00 до 16.00.

У Хмельницькому відкривають не тільки продуктові ринки, а й кіоски з продажу кави, повідомляє в Facebook пресслужба Хмельницької міської ради.

«З 1 травня в Хмельницькому запрацюють продуктові ринки… Крім цього, за рішенням штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, з 1 травня в місті дозволяється робота кавових кіосків», — йдеться в повідомленні.

У Запоріжжі першими відкриються тільки два ринки: «Центральний» і «Критий». В Одеській області в місті Ізмаїл після перевірки на дотримання норм санітарної безпеки запрацює «Ізмаїльський ринок».

Яких правил потрібно дотримуватися:

 • повинна бути реєстрація агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів;
 • щоб відвідати ринок, обов'язково потрібно бути в медичній масці або респіраторі;
 • обов'язкове проходження безконтактного температурного скринінгу;
 • на кожному вході та в'їзді на територію ринку повинні бути диспансери з антисептиками;
 • одночасно на території в 10 кв.м. торгової площі може перебувати не більш як один відвідувач;
 • продавці повинні бути на відстані щонайменше три метри. Крім того, торгові місця мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);
 • кожні три години потрібно проводити дезінфекцію контактних поверхонь, усіх приміщень, а також стаціонарних торгових місць наприкінці кожного робочого дня;
 • біля території ринку забороняється стихійна торгівля;
 • постійне інформування відвідувачів про встановлені обмеження, яких необхідно дотримуватися;
 • також потрібно дотримуватися профілактичних заходів щодо поширення коронавірусної інфекції, а порушення — оперативно усувати.

Нагадаємо, від самого ранку в понеділок, 27 квітня, відбулися пікети представників малого бізнесу в Чернівецькій та Вінницькій областях у зв'язку із закриттям ринків через карантин.