Не коронавірусом єдиним: у майбутньому українців очікує ще три небезпечні інфекції

  • 28.04.2020, 18:35
  • 940

Уже до кінця року Україна може зіткнутися з новою загрозою – спалахами кору, кашлюку та інших хвороб, від яких необхідно робити щеплення. Річ у тім, що через карантин зупинилася прищеплювальна кампанія

Лікарі у розмові зазначають: якщо через обмежувальні заходи щеплення не робитимуть хоча б пів року, це може мати негативні наслідки у вигляді спалахів цих хвороб, передає OBOZREVATEL.

«Кілька місяців ролі особливої не відіграє, але якщо після послаблення карантину люди недбало до цього ставитимуться і не проходитимуть вакцинацію — місяць, два, п'ять — то це дасть про себе знати. Орієнтовно, є ризик, що в цьому або наступному році знову з'являтимуться спалахи, які можуть призвести до поширення великої кількості хвороб. Ризик є. Якщо затягнеться на пів року чи більше, то, імовірно, боком вилізе», — заявив інфекціоніст Євген Щербина.

Дитячий інфекціоніст Віталій Євтушенко назвав такий самий «запас міцності» в імунітету, проте зазначив, що для справді серйозних наслідків має минути навіть більше, ніж пів року. Також він назвав основну категорію ризику — це новонароджені.

Читайте також: Коронавірус вражає не тільки легені, а й нирки — лікарі

«Небезпека існує. Залежить від того, наскільки довго не будуть проводитися щеплення — певний запас міцності все ж є. Якщо місяць-два їх не робитимуть, то нічого страшного, але тривала затримка теоретично може дати погані наслідки. Хоча для істотного зниження імунізації потрібно набагато більше часу. Категорія ризику — новонароджені діти. Але в умовах карантину це може не становити суттєвої загрози, оскільки контактів менше», — сказав він.

Варто зазначити, що стурбованість щодо цього питання висловили і у Всесвітній організації охорони здоров'я. Крім цих трьох хвороб, ВООЗ припускає повернення поліомієліту. Але Євген Щербина вважає цей варіант малоймовірним, оскільки інфекція локалізована в невеликій кількості країн і поширення на решту світу не виглядає можливим.