"Ера Заходу скінчилася, починається азіатське століття", - журналіст про наслідки пандемії

  • 19.04.2020, 10:55
  • 676

Пандемія коронавірусу COVID-19 в результаті завдасть істотної шкоди Заходу і відкриє "азіатське століття"

Про це йдеться в матеріалі журналіста Le Figaro Себастьяна Фалетті, передає OBOZREVATEL із посиланням на InoPressa.

За його словами, в Європі і США в останні роки чекали, що Азія зможе досягти успіху в економічному плані, проте були впевнені, що стрибок буде не досить потужним, щоб вирватися на перші позиції у світі.

«Західні держави думали, що вони перебувають на крок попереду, завдяки своїй репутації загального добробуту, креативності та, врешті-решт, переваги своєї демократичної моделі. Із впевненим виглядом вони злегка поблажливо спостерігали за азіатськими „мурахами“, які працювали день і ніч, будували автомагістралі майбутнього або міста-антиутопії», — пише журналіст.

Фалетті зазначив, що COVID-19 наніс несподіваний удар і Захід не був готовий до настільки масштабної хвилі, до останнього боячись послаблювати економічну активність.

Читайте також: Нобелівський лауреат заявив, що коронавірус пішов з лабораторії

«Східноазійські держави, які часто уявлялися нам прихильниками запеклого гіперкапіталізму, дали урок управління, віддаючи пріоритет здоров'ю своїх громадян. Тим часом багато європейських лідерів відкладали заходи через нерозсудливість або через те, що побоювалися ослаблення економічної активності», — пише автор.

«Захід повною мірою відчуває на собі всю тяжкість брехні диктаторського режиму, якому він сліпо довірив ключі від свого промислового майбутнього. Вже занадто пізно звинувачувати у всіх бідах китайців після того, як Захід заради зниження витрат відмовився від своєї стратегічної долі і поставив під сумнів свої власні основоположні цінності, такі як демократія або цивільні права і свободи», — додав журналіст.

Нагадаємо, Великобританія зажадала пояснень від Китаю про те, як коронавірус COVID-19 привів до світової кризи.

Раніше глава Міноборони США Марк Еспер звинуватив Китай у приховуванні інформації про коронавірус. Він заявив, що Пекін міг би надати більше інформації про COVID-19.

Схожі новини