Що робити, аби не допустити другої хвилі коронавірусу в Україні: колишній санлікар дав поради

  • 13.04.2020, 15:32
  • 911

Аби не допустити збільшення кількості інфікованих на коронавірус після послаблення карантину в Україні, слід запустити тестування серед населення на наявність імунітету до вірусу.

Таку думку висловив колишній головний санітарний лікар України Святослав Протас, повідомляє Обозреватель.

Для прикладу він навів дані із італійської провінції Ломбардії, яка найбліьше постраждала від вірусу, де обстежили понад тисячу здорових людей без ознак інфікування, і виявили, що 70% із них мають імунітет до вірусу.

«Щоб ми могли реально розуміти, як нам виходити із карантину, маємо знати, скільки українців має імунітет до вірусу, а значить, провести тестування на його наявність. В Ломбардії обстежили понад тисячу здорових людей, які не мали ніяких ознак інфікування, і виявили, що 70% серед них вже мають імунітет. Це означає, що вони перехворіли, отримали імунітет і вірус відступає», — наголосив лікар.

Читайте також: У селі на Буковині спалах коронавірусу без симптомів

За його словами, людина, яка перехворіла і має імунітет, не приносить шкоди іншим і не захворіє при контакті із хворим.

«Якщо ж у нас перехворіло 15−20% населення і в таких умовах ми змінімізуємо карантин, можемо спровокувати чергову хвилю захворюваності. Судячи із цифр статистики, можна говорити, що на одного виявленого інфікованого припадає близько 200 невиявлених. Маємо орієнтуватися на показники по завантаженості інфекційних стаціонарів, щоб кількість поступаючих хворих не перевищувала кількість ліжок і місць, відповідно, і спроможність лікарів надавати медичну допомогу», — уточнив Протас.

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень