На Львівщині 20-річному хлопцеві лікарі пришили відрізану бензопилою ногу

  • 13.04.2020, 14:57
  • 1 026

Цьогорічну Вербну неділю 20-річний Максим О. із Сокальського району Львівщини зустрічає у лікарняній палаті. Але нині йому повідомили хорошу новину: є надія, що травмовану бензопилою ногу вдасться врятувати.

Життя Максима раптово змінилося 9 квітня. Хлопець працював удома з бензопилою, як раптом з неї зірвався ланцюг і вдарив у ногу. Мить і права нога вище коліна відлетіла далеко у бік. Максим пам'ятає, як з ноги струменить кров, як до нього кинулися рідні. А далі все, наче в тумані, пише ZAXID.NET.

На щастя, поруч з Максимом були люди, які не розгубилися. Вони відразу зателефонували медикам і отримали поради, як діяти в такому випадку. Відірвану частину ноги помістили у пакет і обклали льодом. Максима посадили в машину і повезли в Червоноградську центральну міську лікарню. Всього через 20 хвилин після травми хлопець вже був у руках лікарів.

У приймальному покої лікарі оглянули пацієнта і поставили діагноз: повне травматичне відчленування правої нижньої кінцівки на рівні нижньої третини стегна. Оскільки від моменту травми минуло ще небагато часу, медики вирішили спробувати врятувати хлопцю ногу.

Терміново зібрали операційну бригаду, до якої увійшли завідувач травматологічного відділення Володимир Курчаба, лікарі-ординатори Володимир Предко, Олександр Щеніков, Микола Дмитричук, хірурги Богдан Возняк і Юрій Крук, завідувач нейрохірургічного відділення Олександр Боднар, анестезіолог Анна Шостак, анестезистка Любов Байбородіна і операційна сестра Вікторія Щенікова.

Зі Львова на допомогу терміново викликали судинного хірурга, доцента Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького Романа Трутяка. Водій Центру медицини катастроф довіз його до Червонограда за рекордно короткий час.

Члени операційної бригади швидко узгодили свої дії. Передусім, пацієнту зупинили кровотечу і оцінили стан тканин ампутованих частин ноги.

Аби сповільнити відмирання тканин у ампутованій частині ноги, хірурги через підколінну артерію вводили спеціальний холодний розчин, який вимивав усі тромби, які там вже утворилися, і водночас сповільнював відмирання травмованих тканин.

Тим часом травматологи уже підготували апарат для зовнішньої фіксації кістки ноги. Після того, як кістка була надійно зафіксована, до роботи приступив судинний хірург Роман Трутяк.

Стегнову вену йому вдалося зшити, а для з'єднання стегнової артерії бракувало частини судини.

«Але ми вирішили цю проблему. Для заміщення частини артерії, якої бракувало, ми використали сегмент підшкірної вени», — каже Роман Трутяк.

Наступний етап — зшиття нерва. За цю частину операції взявся нейрохірург Олександр Боднар. Частина нерва була відсутня, тому нейрохірургу вдалося лише частково звести його кінці.

Операція тривала сім годин. І хоч вона пройшла успішно, лікарі ще тривалий час не знали: вдалося врятувати молодому хлопцеві ногу чи ні, бо після таких травм можуть виникати серйозні ускладнення.

При таких травмах, як пояснив судинний хірург Роман Трутяк, дуже швидко відмирають тканини. Оскільки у Максима травма ноги була вище коліна, то доволі багато м’язів було знекровлено. Під час відмирання тканин утворюються токсини, які потрапляють у кров і виводяться нирками. Ці токсини можуть спровокувати ниркову недостатність, іншими словами, ушкодити нирки і пацієнт далі буде змушений ходити на гемодіаліз, під час якого очищають кров за допомогою апарата «штучна нирка».

На щастя, завдяки професійним діям реаніматологів Андрія Барни і Андрія Кубаса порушень функцій нирок вдалося уникнути. У перші два дні після операції вони докладали максимум зусиль, аби цього не сталося.

Максим наразі ще в реанімації, де за ним постійно спостерігають лікарі. Він втратив багато крові, тому медики постійно корегують показники крові, пильнують і за роботою нирок. Стежать за тим, аби не допустити інших ускладнень, які можуть виникнути при таких травмах. Та найважливіше — нога жива, кровотік по ній відновлено.

Коли ці рани заживуть, за словами лікарів, на хлопця чекають ще відновні операції, зокрема шкірні, з відновлення роботи нерва.

Схожі новини