Сценарій розвитку епідемії в Україні: захворіють 45 тисяч і 3 тисячі помруть – дослідження

  • 09.04.2020, 11:12
  • 784

За прогнозом українських вчених зі Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку епідемія коронавірусу триватиме в Україні до кінця квітня, захворіють 45 тисяч громадян і 3 тисячі помруть.

Такий сценарій прорахували за допомогою комп'ютерної програми. Про це йдеться в сюжеті ТСН

У прогнозі допустили похибку, тому що розвиток буде залежати від поведінки людей і дотримання ізоляції.

«За одним із варіантів, ймовірність якого досягає 60 відсотків, на 22 — 23 квітня в Україні буде 44−45 тисяч хворих. Орієнтовно три тисячі осіб помре. Після цього інтенсивність епідемії піде на спад», — поділилися вчені.

Раніше вчені розрахували, що за станом на 8 квітня буде 206 нових хворих — дані співпали, саме таку цифру оприлюднило МОЗ.

Читайте також: У Львові зафіксували ще дві смерті — жінка з COVID-19 і чоловік з підозрою

Дослідження було складним і базувалося на історії поведінки вірусу в Італії та Іспанії за методом подібності, але з поправками на українську дійсність. Враховувалася, зокрема, різниця в тривалості життя. Як буде розвиватися ситуація в травні — вчені зможуть сказати пізніше.

«23−24 квітня у нас швидкість росту буде постійною і не буде збільшуватися… Прийдемо на лінійну, або навіть трошки будемо закруглятися. Все залежить від багатьох факторів, можуть бути форс-мажори, Великдень, це врахувати досить складно в моделі, люди можуть піти на ці заходи і поширити вірус, і можуть не піти», — пояснив один із дослідників Іван Пишнограєв.

Схожі новини