До львівської лікарні передали апарат ШВЛ від Фонду Порошенка

  • 26.03.2020, 19:15
  • 849

Народні депутати від "Європейської Солідарності" Микола Княжицький та Олег Синютка передали львівській міській клінічній лікарні №8 апарат штучної вентиляції легень, який вже працює у відділенні інтенсивної терапії

«Ці апарати рятують життя, причому вони рятують життя не лише під час пандемії коронавірусу, а й під час автокатастроф та інших випадків. Це надзвичайно потрібне обладнання і для цієї лікарні, і для Львова, і загалом для суспільства. У цій лікарні поставили п’ять апаратів штучної вентиляції легень різні доброчинці, але їх не оплатили. І ці апарати ШВЛ фактично не введені в експлуатацію. Апарат, який передали сьогодні ми з Олегом Синюткою, — перший, введений в експлуатацію. Він вже може реально допомагати людям», — наголосив Микола Княжицький.

За словами нардепа Олега Синютки, найважливішим завданням сьогодні є захист лікарів, які працюватимуть із пацієнтами хворими на коронавірус.

«Вони готові стати першими, як українські воїни, на боротьбу з недугою. І важливо, щоб лікар відчував себе захищеним. Захищений індивідуально: респіратором, захисним костюмом, окулярами, маскою. Оснащений, щоб відчував впевненість, а ті випадки захворювання лікарів, які ми вже сьогодні маємо в Україні, ніколи не повинні повторитись», — підкреслив Синютка.

Також Олег Синютка зазначив, що важливим питанням також є забезпечення достойної заробітної плати для лікарів. Рішення, яке було ухвалене Верховною Радою, — двократне збільшення окладів для всіх лікарів, на думку Синютки, повинне бути негайно виконане, тому що лікарі повинні отримати реальні кошти уже сьогодні.

«Фахівцям дуже часто не вистачає технічного обладнання: найкращого, найсучаснішого. Тому сьогодні Фонд Порошенка оплатив апарат ШВЛ.

Дуже би хотів, щоби ці апарати завжди стояли як резерв, щоб вони ніколи не знадобилися, але так само дуже важливо, щоби кожен лікар і кожен пацієнт знав, що лікарня обладнана таким апаратом, який введений в експлуатацію та сертифікований. Дуже важливо, щоб «політичний коронавірус» та «політичний піар» відійшли на другий план, тому що лікарі матимуть можливість рятувати пацієнтів не картинками у Фейсбуці та Інстаграмі, не галасливими фразами, а конкретними справами благодійників, конкретними справами тих людей, хто не на совах, а на ділі допомагає рятувати чиїсь життя й допомагає країні", — підкреслив Синютка.

На Львівщині базовою лікарнею, яка за необхідності прийматиме хворих на коронавірус, є обласна інфекційна лікарня. 8-ма міська клінічна лікарня визначена резервною. Медичний заклад готовий розмістити понад 350 хворих на COVID-19.

«Фонд Порошенка з допомогою депутатів „Європейської Солідарності“ вивчає всі особливі потреби кожного регіону, кожної лікарні і реагує на них відповідними діями», — зазначив Микола Княжицький.

Нагадаємо, днями народні депутати Микола Княжицький та Олег Синютка передали від Фонду Порошенка першу партію реанімаційного обладнання та медичної апаратури для Львівського обласного госпіталю інвалідів війн та репресованих ім. Ю.Липи.

Найближчими днями лікарні ще кількох областей України отримають медичне обладнання від Фонду Порошенка.

Схожі новини