Передплата 2024 «Добра кухня»

Союзник Джуліані пропонував гроші від двох українських телеканалів для лобі сенаторів США, - CNN

Екс-співробітник посольства України у США Андрій Теліженко, який заявляв про начебто втручання України у вибори в Штатах у 2016 році, пропонував хабаря для лобіювання американських сенаторів від імені двох проросійських телеканалів в Україні - "112 Україна" й News One.

Про це повідомляє Укрінформ — посиланням на CNN.

«Редактор українського журналу повідомив CNN, що … Андрій Теліженко одного разу запропонував йому гроші, щоб лобіювати сенаторів США від імені проросійських ЗМІ», — йдеться в повідомленні.

За словами Владислава Девідзона, редактора журналу Odessa Review, Теліженко запропонував йому 5 тисяч доларів у 2018 році, щоб умовити помітних республіканців виступити проти «спроб Києва стримати вплив» двох телевізійних компаній в Україні.

CNN вивчив листування між Девідзоном і Теліженком, яке відбувалося на тлі спроби українських законодавців засудити два канали, «112 Україна» і NewsOne, за трансляцію російської пропаганди після анексії Криму.

У жовтні 2018 року, в тому ж місяці, коли прийняли резолюцію про санкції щодо «112 Україна» і News One, Теліженко написав Девідзону: «Питання: чи є у вас або вашого батька контакти з сенаторами США? Мені дійсно потрібно послугу, за яку я можу заплатити до 5 тис.».

Пізніше Теліженко уточнив, що його цікавила можливість отримати офіційний коментар на веб-сайті сенаторів (Ренда Пола, Ліндсі Грема) про цензуру в Україні, на що Девідзон відповів: «Добре. У мене є трохи часу. Але не впевнений, що зможу щось зробити».

За словами редактора Odessa Review, він вважає пропозицію грошей таким сенаторам, як Грем, «неналежною», а тому не звернувся до американських законодавців з подібними питаннями.

У телефонному інтерв'ю у п'ятницю, 13 березня, Теліженко заявив, що він дійсно зв'язався з невеликою кількістю людей, включаючи Девідзона, від імені телеканалів «112 Україна» і News One. Він сказав, що це була його власна ініціатива і що гроші, які він запропонував, були його власними.

Офіс сенатора Грема відмовився від коментарів, так само як і представники Ренда Пола або телеканалів «112 Україна» і News One.

Як зазначає видання, колишній український дипломат Андрій Теліженко є союзником особистого адвоката президента США Дональда Трампа — Руді Джуліані — і був активним прихильником розвінчаною теорії про те, що Україна, а не Росія, втручалася у вибори 2016 року в США.

Теліженко також підтримав твердження республіканців про те, що суперник Трампа на виборах демократ Джо Байден «припинив розслідування» щодо діяльності української газової компанії Burisma, коли його син Гантер входив до її правління. Байден завжди заперечував будь-які правопорушення.

Як зазначає видання, на початку цього тижня Комітет з питань національної безпеки і урядових справ Сенату відкликав голосування за повісткою Теліженко на тлі звинувачень демократів у тому, що розслідування було розраховано на нанесення шкоди президентській кампанії Байдена.

Схожі новини