Передплата 2024 «Добрий господар»

Посаду міністра оборони України може обійняти скандальний генерал

  • 01.03.2020, 14:34
  • 4 494

Андрій Таран відомий тим, що у 2015-му році його звільнили з посади Глави української сторони Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) режиму припинення вогню на Донбасі у зв'язку з підозрою у державній зраді

У липні 2015-го про це на своїй сторінці в Twitter повідомила пресслужба Ради нацбезпеки й оборони України, інформує OBOZREVATEL.

У повідомленні було сказано: «Генерал Таран звільнений із посади керівника української сторони СЦКК. Йому оголошено підозру за статтею 111 К К України (Державна зрада)».

Далі, з незрозумілих причин, повідомлення видалили й оголосили, що нібито акаунт РНБО був зламаний. Після цього розслідування зам'яли. У підсумку генералу допомогли уникнути кримінальної відповідальності і дослужити заступником командувача Сухопутних Військ.

Водночас офіцери Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у якому тривалий час служив генерал Таран, охарактеризували його виключно негативно.

Ті з них, хто був причетний до подій 2015-го року, заявили, що внаслідок дій Тарана була зруйнована агентурна мережа української військової розвідки на окупованих територіях Донбасу і багато патріотів потрапили в руки російських спецслужб.

Крім того, з'ясувалося, що Таран отримав звання генерал-лейтенанта вельми підозрілим шляхом. За словами джерел, після цих махінацій, у 2016 році, він був звільнений у запас із досягненням граничного віку генеральської служби.

Врешті-решт, фіктивне перебування на високій посаді дозволило Тарану довічно отримати високу пенсію, титул екс-першого заступника командувача Сухопутних військ і, відповідне цій посаді, звання генерал-лейтенанта.

Як стало відомо від джерел, просуває призначення Тарана на цю посаду бухгалтерка «Кварталу 95» Олена Корж. Судячи з усього, вона знайома з ним через свого чоловіка — Олексія Пашкова.

Раніше Корж «допомогла» Пашкову зайняти посаду в.о. начальника Департаменту стратегічної розвідки Міноборони.

У вересні 2019 року в пресі з'явилася інформація про те, що він «перестрибнув» 10 службових посад для того, щоб мати можливість сісти в це крісло.

Сам Пашков, відзначають джерела, служив разом із Тараном в армії.

Схожі новини