Коли "Беркуту" роздали вогнепальну зброю, Азаров вилетів до Путіна й звідти пішли вказівки Януковичу, - прокурор Олексій Донський

Основний прокурор у справах Майдану Олексій Донський спростував одну з тез російської державної пропаганди стосовно того, що масові вбивства в середмісті Києва наприкінці лютого 2014 року нібито почалися з вогню по "беркутівцям", котрі в такий спосіб мали "захищатися" від протестувальників з дерев'яними щитами і палицями. За його словами, все було зовсім навпаки

З детальною хронологією трагічних подій тих днів він виступив 20 лютого 2020 року, в День пам'яті Небесної Cотні, в ефірі «1 + 1», передає Еспресо.TV.

«Одна з найпоширеніших маніпуляцій полягає в тому, що масові вбивства на Майдані почалися з вбивств правоохоронців. Події 20 лютого не можна розглядати поза контекстом подій, що почалися 18 лютого, коли відбулися масові вбивства протестувальників і масове застосування зброї. Саме 18 лютого спецроту „Беркуту“, справа якої розглядається в Святошинському райсуді Києва, озброїли вогнепальною зброєю. І саме 18 лютого, о 17:00 громадянин Азаров вилетів до Російської Федерації на зустріч з Путіним», — розповів Олексій Донський, уточнивши, що говорить лише про ті факти, які на сьогодні можна оприлюднити, і докази яких є в матеріалах слідства.

Наступної ночі, наголосив прокурор, Путін особисто спілкувався із Януковичем.

«У ніч на 19 лютого, коли Азаров був у Москві у Путіна, Янукович приймав лідерів опозиції, які намагалися переконати його не продовжувати кровопролиття на Майдані, де якраз проводилася антитерористична операція і йшло захоплення Будинку профспілок. Як ми встановили за даними спецзв'язку, в ту ніч відбувалися контакти між Януковичем і Путіним, у якого перебував Азаров. Вранці 19 лютого Азаров повернувся до Києва», — додав Донський.

Схожі новини