Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Чи буде стабільним курс гривні і чи вигідно скуповувати долари: експерти дали прогноз

  • 14.12.2019, 10:34
  • 5 986

Українці продовжують масово скуповувати долари. Попит на "зелені" почав зростати з червня. Тоді офіційний курс становив 26,42 грн, в липні його вартість впала до 25,74 грн.

А у вересні долар взагалі подолав психологічну позначку, опустившись нижче 25 грн. Здавалося, це вже межа, але в листопаді долар впритул наблизився до ще одного рекордного мінімуму — 24,9 грн. Чи є межа падіння валюти і чи вигідно скуповувати її далі, про це пише сайт «Сьогодні».

Державний бюджет на новий рік базується на курсі 27,5 грн за долар. І це при тому, що наразі національна валюта зміцнилася і «зелений» продають по 23.60 грн. Чи відкотиться курс назад і якій валюті більше довіряють самі нардепи, зараз з'ясуємо.

Парламентарії щодо майбутнього гривні неодностайні: одні пророкують національній валюті одальше зміцнення, інші — різке падіння.

«Є такий популярний індекс Біг-Мака. На сьогодні курс гривні до долара має становити близько 15 грн за долар, якщо взяти по цьому коефіцієнту», — каже Іван Крулько.
«Заходять інвестиції, і я розумію, що чим більше інвестицій входить в Україну, тим більше зміцнюється наша економіка і національна валюта. І я раджу довіряти національній валюті», — зазначає Вадим Івченко.

«Треба купувати долар всім. Зараз дуже вдалий момент», — стверджує Жан Беленюк.

Глава профільного фінансового комітету Данило Гетьманцев подорожчання гривні пояснює інтересом іноземців до наших облігацій внутрішньої державної позики. Їх вони наразі активно скуповують, завозячи в Україну валюту:

«Залучення до внутрішніх ОВДП в іноземній валютітак званого спекулятивного капіталу, долара, який приходить на територію України і продається тут, щоб купити облігації. А коли ті, хто купив облігації, іноземці або українці, їх продадуть, то відповідно вони почнуть скуповувати долар. Це може викликати дуже велике падіння гривні».

Більшість опитаних нами нардепів власні долари здавати не поспішають.

«Всі ми так звикли якусь частину зберігати в валюті, і це правильно, так завжди було», — каже Ніна Южаніна.

Обсяги депутатських статків незабаром можна буде побачити в свіжих деклараціях. Поки ж обранці дають українцям традиційну пораду — розділяти ризики і тримати гроші в різних валютах.

Схожі новини