Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Робота з дому, довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі трудової реформи

Робота з дому, довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі трудової реформи

В українському уряді готують до ухвалення низку змін у зайнятості громадян. Зокрема, йдеться про те, що у трудовій угоді буде прописуватися більше деталей, а також збільшиться період відпустки за власний рахунок удвічі.

Про це розповів міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов, передає ТСН.

Журналіст запитав про анонсовану реформу зайнятості в Україні.

«Багато з того, що сьогодні є (гнучкий робочий графік, дистанційна робота та робота з дому — ред.), насправді включає в себе дистанційну роботу та інше, але воно не є дозволеним. І це завжди привід для певних штрафів від органів. Тому частина реформи полягає в тому, щоб те, що відбувається де-факто, було закріплено на рівні нормативних документів», — заявив Милованов.

Міністр зазначив, що суть детінізації ринку праці полягає в тому, що можна не ховатися.

Також він розповів про те, що українським робітникам хочуть збільшити терміни відпустки за свій рахунок від 15 днів до 30. «Люди мають на це право, і ходять у подібні відпустки за необхідністю», — додав він.

Ведуча запитала, як уряд стежитиме за тим, щоб не звільняли людей з інвалідністю, вагітних жінок, пенсіонерів та осіб у декретній відпустці.

«Як сьогодні відбувається звільнення таких людей, насправді, вони є захищеними за українським законодавством, але відбуваються маніпуляції через реформування, реорганізацію чи зміну юридичної особи. Ми чітко пропишемо, щоб це було складніше робити, а в ідеалі неможливо», — відповів він.

За його словами, це будуть затверджені норми за якими роботодавець не зможе звільняти таких робітників.

Також Милованов розповів про паперові трудові договори: «Ми говоримо про письмовий трудовий договір. Він може бути в електронному вигляді, це може бути e-mail, але письмовість важлива в тому, щоб не було усної форми».

По суті, йдеться про детальний письмовий трудовий договір, який укладається зі всіма подробицями. «Сьогодні законодавство дозволяє мати цей догорів в усній формі і людина є незахищеною», — пояснив він.

Тому такий трудовий договір з описом всіх деталей роботи, має стати обов'язковим.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • Робота з дому, довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі трудової реформи