“Застава не відповідає реаліям часу”, Андрій Садовий прокоментував апеляцію
Уже другий тиждень триває епопея щодо корупційних зловживань міського голови Львова Андрія Садового у проекті будівництва індустріального парку у Рясному. Садовий подав апеляцію на рішення Вищого антикорупційного суду України — не згідний із заставою у сумі півтора мільйона гривень. Хоча феміда зробила йому неабияку «знижку», — прокурори САП просили 50 мільйонів гривень застави (без тримання під вартою).

«Ми подали апеляцію. Це рішення не було складним, бо за весь час роботи міським головою, я не раз переконався, що за справедливість треба боротись. Успішний Львів завжди буде комусь кісткою в горлі. Але нам своє робити», — написав Садовий на своїй сторінці у Facebook.
Каже, хоча під час засідання суду вимоги антикорупційної прокуратури були в 50 разів зменшені, але все одно застава не відповідає реаліям часу. «Тому я подав апеляцію, вона належним чином зареєстрована. Буду очікувати наступне рішення апеляційного суду».
Як сказав Андрій Садовий для «ВЗ», вимагатиме, аби суд взагалі скасував йому будь-який запобіжний захід, оскільки він є публічною особою і добре співпрацює зі слідством. «Аргументи, які наводить Спеціалізована антикорупційна прокуратура — нікчемні, — каже він. — Це підтверджують документи, які також є у матеріалах справи. Компанія „СТР“ виборола право збудувати індустріальний парк на публічному конкурсі, переказали у бюджет Львова 52 мільйони гривень. Питання про оцінку землі мерія не приймає, а незалежні оцінювачі, потім — експертизи. Жодна з ухвал, яка стосується цих процесів, не скасована і ніким не оскаржена».
Тим часом, до Львівської міської ради надійшов лист від інвестора — компанії «СТР», яка планувала звести у Рясному індустріальний парк. «Представники компанії звертаються до нас, президента України та прем’єра про захист іноземних інвестицій. Хочуть зробити у Львові 3 тисячі робочих місць і просять, щоб їм не заважали. Найкраща допомога бізнесу — не заважати, — продовжує розмову Андрій Садовий. — Блокування роботи великого інвестора триває вже 3,5 роки. Через це країна недоотримала орієнтовно 150 мільйонів гривень податків, а мешканці — тисячі робочих місць із європейським рівнем заробітної плати».
На засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради проголосували за звернення до президента України, прем’єр-міністра України, голови Верховної Ради України та Генерального прокурора України. Просять захисту інвесторів, які через блокування влади не можуть реалізовувати у Львові свої проєкти. Також мерія Львова звернеться до послів інших держав щодо захисту інвестиційних прав в Україні та ситуації з компанією «СТР».
«Звернемося до послів країн „Великої сімки“, Нідерландів, щоб поінформувати, яка ситуація склалася у зв’язку з діями Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Багато з тих компаній, яких представляють країни „Великої сімки“ занепокоєні. Я б хотів, щоб люди розуміли, який інвестиційний клімат є у Львові, і які дії мають бути вжиті на державному рівні», — додав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.
Журналістка «ВЗ» поспілкувалася з кількома юристами, аби дізнатися, чи може Садовий домогтися через апеляцію скасування застави, і на які юридичні важелі тиснутиме під час засідання. Деякі правники вважають, що йому навряд вдасться «обнулити» заставу, оскільки від фінансових оборудок міська скарбниця недоотримала 93 мільйони гривень. Як правило, в антикорупційних справах спецпрокурори вимагають заставу не меншу, ніж сума збитків, завданих державі.
З досьє «ВЗ»
Спеціалізована антикорупційна прокуратура вручила підозру Андрію Садовому. Його звинувачують у фінансових махінаціях щодо будівництва у Рясному індустріального парку. Спецпрокурори мають зауваження до вартості землі, яку продано інвестору, вважають, що ринкова ціна значно перевищує 54 мільйони гривень.