Передплата 2024 «Добрий господар»

У Києві з’явилася вулиця кардинала Любомира Гузара

  • 14.11.2019, 17:43
  • 610

Київрада перейменувала сьогодні вулицю Виборзьку у Солом’янському районі на вулицю Олекси Тихого, а також проспект Космонавта Комарова – на проспект Любомира Гузара.

Про це повідомляє пресслужба Київської міськради.

Проспект Космонавта Комарова пролягає у житловому масиві Відрадний, від вулиці Гарматної до залізничного шляхопроводу і проспекту Леся Курбаса. Був найменований на честь льотчика-космонавта СРСР.

Любомир Гузар — видатний український релігійний діяч, патріарх — предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, один із моральних авторитетів українців у 1990−2010-х роках, член ініціативної групи «Першого грудня». Помер у Києві, похований у столичному Патріаршому соборі. Почесний громадянин Тернополя і Львова.

Вулиця Виборзька пролягає від Борщагівської вулиці до вулиці Миколи Василенка через місцевості Казенні дачі, Караваєві дачі, Шулявка та Грушки. Назву «Виборгська» набула 1955 року, на честь російського міста Виборг. Сучасну назву уточнено відповідно до норм правопису з 2012 року

Олекса Тихий — український дисидент, правозахисник, мовознавець і педагог. Виступав на захист української мови, член-засновник Української Гельсінської групи, киянин. Помер в ув’язненні, перепохований на Байковому кладовищі. Указом Президента України у листопаді 2006 року посмертно нагороджений орденом «За мужність» І ступеня за громадянську мужність, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і демократії.

У 2016 році Український інститут національної пам’яті в рамках відзначення 83-х роковин Голодомору в Україні вніс ім’я Олекси Тихого до проекту «Незламні» для відзначення на державному рівні 15 видатних осіб, що пройшли через страшні 1932−1933 роки і змогли реалізувати себе.

У КМДА нагадали, що в разі перейменування вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації у паспорті, це можна зробити лише за власним бажанням.

Залишаться чинними і документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи,
у яких зазначена стара назва.

Також перейменування вулиці жодним чином не впливає на реалізацію виборчого права.

Внести зміни до правовстановлюючих документів можна під час чергового візиту до нотаріусу (наприклад, у разі продажу майна). У разі необхідності довідку про зміну назви вулиці можна отримати у Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

Схожі новини