Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Браконьєри душать уже й білок...

Шуба з їхнього хутра коштує більше тисячі “баксів”

Багатьох співвітчизників стурбувала світлина, яку, прогулюючись осіннім лісом під Бринцями Загірними (Жидачівський район, Львівщина) зробив наш читач Анатолій Нашкерський. У рові, на упалому дереві, він побачив жахливу картину: мертву білку, яку задушило браконьєрське сильце, виготовлене із міцного металевого тросика.

Анатолій каже: «Білка була у дивному, сидячому положенні. Спочатку подумав, що то — іграшка, а виявилося — справжня вивірка. Нема слів — дикунство!».

— Серед браконьєрів є такі, що «спеціалізуються», саме на білках. Як і на зайцях, кротах, борсуках, — розповів кореспонденту «Високого Замку» начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас. — Браконьєри ставлять сильце на такій висоті, на якій рухається звірина — щоб вона потрапила у нього носом. Видно, білка бігла по лежачому дереву і потрапила у петлю. Якщо сильце виготовлено з тросика, його навіть кабан не розірве, воно здатне втримати вагу до трьох тонн. Трапляються і такі драматичні випадки: лисиця чи куниця потрапляють у сильце ногою, і щоб визволитися з цього полону, відгризають собі кінцівки…

Хижацький інтерес губителів природи до білок збуджують гроші: якщо браконьєр вполює сотню білок (а їх нині розвелося багато), з їхнього хутра можна пошити для модниць і розмалювати під їхній смак дорогу шубу. Знавці цього ринку кажуть, за таку одяганку кравці просять більше тисячі доларів. Цинічно-прибутковий промисел на маленьких беззахисних звірятках…

Ще більше цінуються наряди із такого ж легкого, але значно щільнішого хутра кротів (щоб упіймати цих землерийок, у їхні нірки вставляють спеціальну пастку). Шубка кротів довговічніша, практично не зношується. Це видно по самих кротах — скільки б вони не прорили кілометрів підземних ходів, на їхньому «комбінезоні» це не позначається, нема слідів ушкоджень.

Браконьєрів намагаються зупинити чесні мисливці, єгері. Буває, за день в одному районі знімають більше ста силець-петель. Затримують і самих недругів природи. Упіймати ловкача і довести його злий умисел вкрай важко — хіба що матиме при собі згаданий тросик, плоскогубці, якими закріпляє петлю. Кримінальної відповідальності за такі злочини наше законодавство поки ще не прописало, лише адміністративну — штрафують порушників закону. Можливо, якби відповідальність була жорсткішою, ми не не натрапляли б у лісі на задушену дротом дичину, у тому числі білок…

Схожі новини