Передплатити Підтримати
  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • "Ніяка вона не "дєвочка"": журналіст Яневський позивається до суду у справі про перешкоджання Мендель роботі журналістів

"Ніяка вона не "дєвочка"": журналіст Яневський позивається до суду у справі про перешкоджання Мендель роботі журналістів

Журналіст Данило Яневський повідомив, що подав позов до суду у справі про перешкоджання речниці президента Юлії Мендель роботі журналістів.

«Розпочав тиждень з доброї справи — подав позов до суду на бездіяльність слідчого по кейсу „дєвочка“ Мендель vs журналісти. Ніяка вона не „дєвочка“, а посадова особа», — написав Яневський на сторінці у Facebook.

Він додав, що ніякого позову могло б і не бути, якби Мендель «не розпускала руки», а президент Володимир Зеленський «перепросив би журналістів».

Як випливає із оприлюдненого Яневським скріна скарги до Солом’янського районного суду Києва, «бездіяльність слідчого» він вбачає в тому, що він упродовж восьми діб не повідомив його про початок досудового розслідування.

Данило Яневський 7 жовтня подав до Солом’янського управління поліції скаргу про вчинення кримінального правопорушення ч.2, ч.3 ст. 171 ККУ (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів).

Наприкінці вересня під час виконання своїх професійних обов’язків журналіст Радіо Свобода Сергій Андрушко намагався поставити запитання президентові Володимиру Зеленському і керівникові його офісу Андрієві Богдану під час публічного заходу, речниця президента Юлія Мендель фізично йому перешкоджала це зробити — відштовхувала журналіста та хапала за мікрофон. У цей час охоронці відтягували Сергія Андрушка вбік.

Згодом Юлія Мендель заявила, що не відштовхувала журналіста, а намагалася не пустити його в «особистий простір президента». Та виявилося, що це не одиничний випадок перешкоджання роботі журналіста з її боку. 13 вересня під час форуму YES Юлія Мендель фізично відтягла від Володимира Зеленського журналіста Радіо Свобода Крістофера Міллера, коли той намагався поговорити з президентом.

  • You are here:
  • Високий Замок
  • Новини
  • "Ніяка вона не "дєвочка"": журналіст Яневський позивається до суду у справі про перешкоджання Мендель роботі журналістів