Передплата 2024 «Добрий господар»

Кораблі лягають на курс у… пляшках

Володимир Ящук із села Промінь Луцького району майструє моделі кораблів у скляних пляшках. Нині його колекція налічує більше двох сотень експонатів

Мініатюрні судна пан Володимир створює майже сорок років. Пригадує, першого вітрильника змайстрував на спір із товаришем.

— Макет скопіював із картинки в журналі. Усі деталі були з сосни, а макет вмістив у пляшку з-під коньяку, — розповідає про перший досвід волинянин.

Майстер зізнається, методика, за якою він працює, авторська, вона не має аналогів в Україні. Моделі вітрильників чоловік будує зі шпону бамбуку, ниток та паперу. А от вітрилами слугують різні матеріали рослинного та тваринного походження: ребра риби, пір’я. пелюстки квітів, кора, гриби, шкірка винограду, панцир рака, скло електроламп…

— Я не просто будую кораблі, а відтворюю історичні судна різних епох. У моїй колекції є вітрильники з книги «Старий і море», з фільмів «Пірати Карибського моря», «Пурпурові вітрила», — зізнається Володимир Ящук. — За рік створюю близько двадцяти моделей. Козацьку чайку майструю за чотири години. А от на більші моделі йде близько тижня. Працюю в основному вечорами.

Цікаво, що за роки своєї творчості пан Володимир тричі був рекордсменом. Першу відзнаку отримав за те, що придумав п’ятнадцять кріплень вітрильника у пляшці. Другим досягненням майстра стало те, що він виготовив вітрила дванадцяти моделей кораблів із різних частин з однієї рослини часнику. Наголошує, що в роботі використовував головку повністю — від кореня до стрілки. Третім рекордом самоука стало створення сімдесяти моделей кораблів із вітрилами з рослин, істот, природних і штучних матеріалів

Схожі новини