Парламент затвердив склад 23 комітетів ВР. Список і керівництво
Верховна Рада IX скликання затвердила список керівників, заступників, секретарів і членів 23 комітетів нового парламенту.
Про це повідомляє «Українська правда».
Відповідне рішення на засіданні 29 серпня підтримали 318 народних депутатів.
Рада пакетом прийняла перелік комітетів — 23, з мінімальною кількістю нардепів 5, а максимальною — 34.
Відзначимо, що точний спискок комітетів і їх кількісний склад на сайті Верховної Ради ще не опублікували. Рада прийняла постанову пакетом, деякі нардепи скандували: «Ганьба», «Що ви робите».
За попередньою інформацією:
- «Слуга народу» — 19 голів комітетів і 49 посад заступників і секретарів.
- «Опозиційна платформа — За життя» — 1 голова комітету, 14 заступників та секретарів.
- «Батьківщина» — 1 голова комітету, 10 заступників і секретарів.
- «Європейська солідарність» — 1 голова комітету, 3 посади заступників і секретарів.
- «Голос» — 13 заступників і секретарів в комітетах.
- Позафракційні — 1 голова комітету, 10 посад заступників та секретарів.
Станом на 27 серпня та за підсумками підготовчого засідання нардепів 28 серпня керівні посади у комітетах займають такі нардепи:
Комітет з питань антикорупційної політики
- голова Анастасія Красносільська («СН»)
- перший заступник Ярослав Юрчишин («Голос»)
- секретар Володимир Кабаченко («Батьківщина»)
Комітет з питань аграрної політики та земельній політиці
- голова Микола Сольський («СН»)
- перший заступник Іван Кириленко («Батьківщина»)
- секретар Іван Чайківський (позафракційний)
Комітет з питань бюджету
- голова Юрій Арістов («СН»)
- перший заступник Іван Крулько («Батьківщина»)
- секретар Володимир Цабаль («Голос»)
Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики
- голова Олександр Ткаченко («СН»)
- перша заступниця Ірина Констанкевич (позафракційна)
- секретар Олександр Абдуллін («Батьківщина»)
Комітет з питань екологічної політики та природокористування
- голова Олег Бондаренко («СН»)
- перший заступник Степан Івахів (позафракційний)
- секретар Олександр Фельдман («ОПЗЖ»)
Комітет з питань економічного розвитку
- голова Дмитро Наталуха («СН»)
- перший заступник Сергій Тарута («Батьківщина»)
- секретар Ярослав Рущишин («Голос»)
Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг
- голова Андрій Герус («СН»)
- перший заступник Олексій Кучеренко («Батьківщина»)
- секретар Юрій Шаповалов («позафракційний»)
Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування
- голова Михайло Радуцький («СН»)
- перший заступник Валерій Дубіль («Батьківщина»)
- секретарка Яна Зінкевич («Євросолідарність»)
Комітет з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва
- голова Богдан Яременко («СН»)
- перший заступник Григорій Немиря («Батьківщина»)
- секретарка Соломія Бобровська («Голос»)
Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом
- голова Іванна Климпуш-Цинцадзе («Євросолідарність»),
- перший заступник Вадим Галайчук («СН»)
- секретар Євген Яковенко («Батьківщина»)
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики
- голова Данило Гетманцев («СН»)
- перший заступник Ярослав Железняк («Голос»)
- секретар Ігор Палиця (позафракційний)
Комітет з питань освіти, науки та інновацій
- голова Сергій Бабак («СН»)
- перший заступник Олександр Лукашев («СН»)
- секретарка Наталія Піпа («Голос»)
Комітет з питань прав людини, деокупації і реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях
- голова Дмитро Лубінець (самовисуванець)
- перший заступник Максим Ткаченко («СН»)
- секретар Рустем Умєров («Голос»)
Комітет з питань цифрової трансформації
- голова Михайло Крячко («СН»)
- перший заступник Кіра Рудик («Голос»)
- секретар Сергій Ларін («ОПЗЖ»)
Комітет з питань правової політики
- голова Ірина Венедіктова («СН»)
- перший заступник Василь Німченко («ОПЗЖ»)
- секретар Олег Макаров («Голос»)
Комітет з питань правоохоронної діяльності
- голова Денис Монастирський («СН»)
- перший заступник Андрій Осадчук («Голос»)
- секретар Сергій Мінько (позафракційний)
Комітет з питань транспорту та інфраструктури
- голова Юрій Кисіль («СН»)
- перша заступниця Юлія Клименко («Голос»)
- заступник Володимир Крейденко («СН»)
- заступник Микола Тищенко («СН»)
- секретар Геннадій Вацак (позафракційний)
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
- голова Андрій Клочко («СН»)
- перший заступник Роман Лозинський («Голос»)
- секретар Дмитро Ісаєнко («ОПЗЖ»)
Комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки
- голова Олександр Завітневич («СН»)
- перший заступник Михайло Забродський («Євросолідарність»)
- секретар Роман Костенко («Голос»)
Комітет з питань свободи слова
- голова Нестор Шуфрич («ОПЗЖ»)
- перший заступник Євген Брагар («СН»)
- секретар Сергій Швець («СН»)
Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів
- голова Галина Третьякова («СН»)
- перший заступник Михайло Цимбалюк («Батьківщина»)
- секретар Микола Бабенко (позафракційний)
Комітет з питань молоді та спорту
- голова Андрій Кожем'якін («Батьківщина»)
- перший заступник Жан Беленюк («СН»)
- секретар Григорій Суркіс («ОПЗЖ»)
Комітет з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради
- голова Сергій Кальченко («СН»)
- перший заступник Андрій Пузійчук («Батьківщина»)
- заступник Ольга Савченко («СН»)
- заступник Артем Культенко («СН»)
- секретар Михайло Папієв («ОПЗЖ»)