Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

“Я був блогером ще до того, як Facebook вас зробив кріпаками”, - Тарас Шевченко з’явився в Instagram

  • 01.08.2019, 20:15
  • 1 111

В Інстаграмі з’явилася сторінка «першого народного кобзаря України» і «інфлюенсера» — того самого Тараса Шевченка.

Тепер він знайомиться з сучасним світом, пише nv.ua.

Аккаунт веде чоловік, зовні схожий на українського художника і поета. Він використовує різні формати — як фото, так і відео зі сторіс.

Судячи з Інстаграму, Шевченко намагається адаптуватися до сучасного Києва: їсть суші, вивчає своє зображення на стогривневій купюрі, гуляє по Майдану і навіть користується фільтрами для відео.

Також він коментує актуальні політичні та соціальні події: парламентські вибори, річницю хрещення Русі, торгівлю людьми і захоплених українських моряків.

Позуючи поруч із зображенням запорізького козака в одному з підземних переходів Києва, чоловік пише: «У мене питання. Як його нащадки у славетному Запоріжжі могли масово проголосувати за кума царя?»

​За тиждень на профіль підписалось понад 2300 людей. Журналісти «Голосу Америки» поспілкувались із віртуальним «Тарасом Шевченком». За його словами, — повернувся, бо зараз потрібен Україні як ніколи.

«Я воскрес, бо зараз я потрібен Батьківщині більше, ніж на небесах. Там тільки преферанс з Котляревським та Лесині пікніки, а тут твориться історія нашої держави. В цей складний переломний момент, коли українцям треба слово Кобзаря, мене підтримує тільки любов народна та новітні технології. Уявляю, скільки дерев зберігають ці ваші комп"ютери! Мені на один вірш треба було осоку зрубать!», — сказав «Кобзар».

Щодо мети створення такого профілю в Instagram, «Шевченко» відповів так: «Я повернувся, щоб відкрити очі людям на хід речей та змусити мислити критично. За 150 років у вас стільки всього трапилось, що мені треба час, щоб все збагнути. І вам теж. Дивіться на все під різними кутами і тоді формуйте свою думку. Це моя порада та моя місія. Мета в мене завжди одна: щоб не було супостата на своїй рідній землі, щоб молодь українська любила неньку, читала не лише Кобзар, а і Семенка. Який там мене не любив, але я почитав і скажу вам — це вогонь. Учітесь, читайте, і чужому навчайтесь й свого не цурайтесь».

Автори проекту зберігають анонімність і не розкривають своїх особистостей. Про деталі проекту вони також поки що не хочуть говорити.

«Тарас Григорович — легендарний український діяч. І його легенда в тому, що він справжній, живий. Саме тут і зараз. І сам веде свою сторінку в Інстаграмі. Він наш літературний батько. Тому ніхто не може замість нього писати і впливати на нього. Шевченко — це символ. І ми би хотіли зберегти його автентичніть. Віртуальний Тарас Григорович такий, яким би він міг бути в 2019 році», — відповіли Голосу Америки автори проекту.

Схожі новини