Названо найпопулярніші професії, які обирають вступники в 2019 році

  • 21.07.2019, 11:58
  • 1 165

Цього року абітурієнти активно обирають спеціальність юриста, економіста та міжнародника.

Про це повідомляє «24 канал».

Проблема вибору професії та безробіття

80% безробітних в Україні — з дипломами про вищу освіту. Одна з причин: абітурієнти масово обирають те, що звучить престижно. Так минулого року на філологічні факультети подали заяви 75 тисяч випускників, а це майже кожен десятий. Вони хотіли стати юристами, менеджерами, педагогами та економістами.

«Батьки часто обирають по-модному. Міжнародне право. Я б дуже просила звернути увагу не на те, що ви п'ять років будете чомусь навчатися, а на те, куди піде працювати ваша дитина», — наголосила директор департаменту освіти міста Києва Олена Фіданян.

2018 року було багато заяв на медичні факультети. На цю спеціальність експерти радять звернути увагу. І не тільки на класичних лікарів, але й дієтологів, фітнес-тренерів, експертів зі здорового способу життя.

Страх робітничої професії і його наслідки

Не варто цуратися технічних спеціальностей. І робітничих професій. Адже отримують там не менше ніж офісні працівники. І завжди є вакансії. Наприклад, зарплата кранівника починається від 12 тисяч гривень. А вихователів в дитячий садок лише в Києві не вистачає понад 200.

«Нам настільки в школі вкладали в голову, що, якщо ти не будеш вчитися, ти будеш двірником або робітником, що це ментально в нас закладено — страх робітничої професії», — наголосила Олена Фіданян.

Але експерти заспокоюють, що хороший спеціаліст завжди потрібний. У будь-якій сфері. Тому якщо ти обираєш те, що тобі подобається, і готовий бути кращим, то без роботи не залишишся.

Тож абітурієнти назвали різні професії, на які б хотіли вчитися:

Готельно-ресторанне або логістика.
На тренера.
На бухгалтера
Я хочу стати моряком.
Дизайнером, модельєром.