Президент помилував політв’язня Кремля, який сидів в Україні

  • 12.07.2019, 19:52
  • 782

Президент Володимир Зеленський видав указ про помилування політв’язня Кремля Сергія Литвінова, якого Росія передала Україні для відбування покарання.

Про це повідомляє у Facebook заступник міністра юстиції Сергій Петухов, передає УП.

За його словами, на виконання указу президента від 11 липня він «підписав наказ про негайне звільнення Сергія Литвінова з Диканівської виправної колонії (Харків)».

Петухов розповів, що фізичне звільнення Литвінова відбудеться найближчим часом, коли документи прибудуть в колонію.

Нагадаємо, за словами Литвінова, його затримали у лікарні Ростова, куди він приїхав лікувати абсцес.

РФ спершу збиралася засудити Литвінова на 25 років за вбивство 38 фіктивних осіб на Луганщині батальйоном «Дніпро-1», до складу якого нібито входив Литвінов. Потім йому змінили обвинувачення на розбій.

Після п'яти років, проведених в колоніях Ростова та Магадана, Литвінов знайшовся у Диканівській колонії № 12 у Харкові.

Згідно з ухвалою Біловодського райсуду Луганської області, Литвінова перевели відбувати покарання з Росії в Україну за клопотанням Мін'юсту України.

Як пояснила координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Марія Томак, той факт, що Литвінов в Україні, не означає автоматичного його звільнення.

Томак додала, що Литвінова звільнять, але Росія більше не передаватиме Україні політв’язнів за тією ж процедурою.

11 липня Зеленський вперше провів телефонні переговори з Путіним. Офіційні відомства країн повідомили, що сторони обговорили звільнення полонених військових моряків та інших українських громадян на території РФ, продовження переговорів у Нормандському форматі.

Схожі новини