Сьогодні день літнього сонцестояння: історія, традиції і прикмети

  • 21.06.2019, 09:40
  • 1 590

У році є два особливих дня – один припадає на 21 грудня, другий – на 21 червня. Це – дні сонцестояння, у випадку з 21 червня – літнього. Днем літнього сонцестояння називають момент, коли нахил осі обертання Землі у напрямку на Сонце приймає найменше значення.

Тобто наша планета максимально розгортається Північним півкулею до Сонця, пише канал «112 Україна».

День літнього сонцестояння — найдовший день в році, він триватиме 17 години і 33 хвилини. Крім цього, буде створюватися враження, що сонце завжди в зеніті і не сідає. Також день літнього сонцестояння символізує початок астрономічного літа.

Люди помітили це явище так давно, що вчені досі сперечаються, коли саме язичники почали відзначати літнє сонцестояння. Тим не менш, для наших предків воно мало величезне значення, а від проведених під час сонцестояння обрядів залежали здоров'я, сімейні відносини і благополуччя. Обов'язковим було купання у водоймі для очищення душі, а для здоров'я потрібно було спалювати сорочки хворих у вогні.

Також повір'я свідчать, що в день літнього сонцестояння є великий шанс змінити своє життя, а в ніч перед сонцестоянням об'єднуються всі чотири стихії: земля, повітря, вогонь і вода. Саме тому вважається, що в цей день потрібно загадувати найпотаємніші бажання — а вже до кінця року вони здійсняться.

Свято сонцестояння шанують у багатьох культурах. Слов'яни в цей день відзначали головне свято літа — Купалу, правда, після прийняття григоріанського календаря він перестав збігатися з днем сонцестояння.

Дуже шанували це свято язичники. Правда, з появою християнства язичницькі традиції намагалися викорінити, але з днем сонцестояння, особливо літнього, цього не вийшло. Наприклад, у Фінляндії найдовший день в рік є державним святом.

Якщо ви вірите в прикмети, то ось кілька на День літнього сонцестояння:

— Для приваблення грошей та успіху під двері можна покласти монету. Вважається, що тоді гроші будуть з'являється в будинку чи не самі по собі.

— Краще в цей день уникати усіляких негативних емоцій: не сваритися і не переходити на крик, не піддаватися тузі і смутку.

— Одяг жовтого кольору, надіта на вас 21 червня, приверне удачу.

— Якщо зустріти світанок в день сонцестояння, то це дасть сил і здоров'я на весь рік.

До речі, день літнього сонцестояння буває не тільки на Землі. На Марсі, наприклад, він настає лише через пару годин після земного, а на Урані триває 42 земних року.

Схожі новини