Які партії проходять до Верховної Ради: оновлений рейтинг

  • 05.06.2019, 14:10
  • 1 912

Згідно з даними соціологічних опитувань, подолати 5% прохідний бар'єр у Верховну раду можуть 6 партій.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Зокрема список партій очолює «Слуга народу», далі «Опозиційна платформа — За Життя», Блок Петра Порошенка, Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», «Сила і честь» та «Громадянська позиція».

Високі шанси потрапити в парламент нового скликання мають нові політичні сили «Слуга народу» (Володимир Зеленський), «Сила і честь» Ігор Смешко), «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко), лідери яких також отримали великий відсоток підтримки виборців на минулих виборах президента.

Відзначимо, на з'їзді партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність" 24 травня було прийнято рішення про перейменування політсили. Оновлена партія екс-президента буде називатися «Європейська солідарність». Крім Порошенка до неї можуть увійти нинішній спікер Верховної ради Андрій Парубій і заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Опитування Соціологічної групи «Рейтинг»

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у період з 29 травня по 3 червня, до Верховної ради України можуть пройти п'ять політичних партій. Так, серед респондентів, які визначилися з вибором і точно голосуватимуть, 48,2% підтримують партію «Слуга народу», на другому місці — «Опозиційна платформа — За життя» (10,7%), на третьому — партія Петра Порошенка «Європейська солідарність» (7,8%), на третьому — «Батьківщина» (6,9%) і замикає п'ятірку партія Святослава Вакарчука «Голос» (5,6%).

Решта партій, згідно з опитуванням, не зможуть подолати п'ятивідсотковий бар'єр:

«Сила і честь» — 4,3%
«Громадянська позиція» — 3,0%
«Радикальна партія» — 2,4%
«Опозиційний блок» — 1,5%
«Самопоміч» — 1,4%
«Українська стратегія» — 1,3%
«Свобода» — 1,2%
Аграрна партія України — 0,8%
«Довіряй справам» — 0,4%
«Народний фронт» — 0,3%
УКРОП — 0,3%
УДАР — 0,3%

Національне соціологічне опитування: травень 2019

Партія президента Володимира Зеленського «Слуга народу» очолює передвиборний рейтинг. За неї готові голосувати 29,5% серед усіх опитаних (39,9% серед тих, хто точно збирається йти на вибори і визначився, кому віддати свій голос).

Друге місце в рейтингу у «Опозиційної платформи — За Життя». За партію Рабиновича, Бойко і Медведчука готові проголосувати 8,1% усіх опитаних (10,9% з невизначених).

Блок Петра Порошенка на позачергових виборах у Верховну Раду 2019 можуть підтримати 7,8% українців (10,6% серед тих, хто точно збирається голосувати).

Юлія Тимошенко йде на парламентські вибори з партією «Батьківщина», яка в рейтингу має 6,7% симпатій українців (9,1% визначилися).

Партія «Сила і честь», очолювана Ігорем Смешком, може пройти у Верховну раду IX скликання з таким відсотком голосів виборців: 3,8% серед всіх опитаних; 5,1% серед тих, хто точно буде голосувати.

Анатолій Гриценко з партією «Громадянська позиція» на парламентських виборах може набрати 3,7% (5% серед визначилися виборців).

За даними передвиборного рейтингу, від 1% до 5% підтримки українців ймовірно отримають:

«Опозиційний блок — Партія миру і розвитку» — 2,6% (3,5% серед тих, хто визначився);

Радикальна партія Олега Ляшка — 2,4% (3,3%);

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» — 1,8% (2,4%);

Об'єднання «Самопоміч» — 1,5% (2%)

Партія «Голос» Святослава Вакарчука — 0,7% (0,9%).

Варто відзначити, що лідером антирейтингу став Блок Петра Порошенка «Солідарність». 43,9% опитаних українців ні в якому разі не готові віддати свій голос за цю партію.

Спільне соціологічне дослідження перед виборами у Верховну раду 2019 проводилося Центром «Соціальний моніторинг», Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременко та Соціологічною групою «Рейтинг» з 30 квітня по 10 травня у всіх областях України. Було опитано 3 тис. респондентів (похибка склала 1,1 — 1,83%).