Серіал "Чорнобиль" американські оглядачі назвали кращим за "Гру престолів"

  • 19.05.2019, 20:33
  • 902

У травні американський кабельний канал HBO, відомий серед іншого і за серіалом "Гра престолів", презентує міні-телесеріал «Чорнобиль», заснований на реальних подіях трагедії 1986-го ро

Серіал складається з п'яти епізодів, які виходять на екрани раз на тиждень. Про це повідомляє Голос Америки

Третя серія з'явиться у понеділок, 20 травня, а тим часом кілька тисяч глядачів на сайті IMDB оцінили першу серію у 9,4 балів з 10, другу — у 9,7 балів. На іншому відомому сайті з рейтингами фільмів і серіалів Rotten Tomatoes позитивно «Чорнобиль» сприйняли 95% критиків і 98% глядачів.

Схвально серіал оцінили й медіа та відомі кінокритики.

«П'ятисерійна стрічка — це телевізійна подія, яку неможливо пропустити, але вона мучатиме вас, це історія жахів під виглядом історичної документальної драми. Кожна секунда пронизана нудотним переживанням. Знання того, як закінчується ця історія, жодним чином не применшує жаху від споглядання на те, як розгортались події у реальному часі», — пише американська оглядачка Прома Хосла для Mashable.

«На тлі нового серіалу HBO „Чорнобиль“ — „Гра престолів“ має вигляд комедії», — пише британський оглядач Адріан Генніган для ізраїльського видання Haaretz.

Також, роботу режисерів та акторів високо оцінили закордонні глядачі, які не здогадувались про масштаб трагедії.
«В житті не бачив нічого страшнішого за #ChernobylHBO. Нічого не можна порівняти. Чистий жах, і це сталось насправді. Часом телевізійні драми можуть краще відкрити очі на реальні події, ніж будь що інше. Гарна робота, #skyatlantic».

«Оце робота сценаристів у цьому епізоді. Щойно чотири рази передивилась промову Щербини. Болить серце. Болить шлунок».

Як повідомлялося раніше, сценарій серіалу базується на реальних подіях та людських історіях впродовж двох років після аварії.

Роль радянського чиновника Бориса Щербини зіграв відомий скандинавський актор Стеллан Скарсґарт. Валерія Легасова, який очолював державну комісію з ліквідації на АЕС — британець Джаред Гарріс, а його колегу Емілі Вотсон — в ролі фізика-ядерника, яка намагається встановити причини вибуху.
«Я дуже рада взяти участь у цьому проекті. Це те, заради чого стають акторами. Це був чудовий досвід», — сказала в інтерв’ю акторка Емілі Вотсон.

Знімали серіал в Литві та Україні, зокрема у Прип’яті та в Києві. Одним із найбільших викликів перед знімальною групою стало відтворення макетів ядерного реактора.

«Зйомки всього серіалу — це був великий виклик. Ми повинні були відтворити реактор до вибуху і після вибуху, і це масштабна річ», — ділиться досвідом продюсерка Ферерстоун.

Автор сценарію Крейг Мейзин має українські коріння. Каже, це допомогло йому відчути глибину трагедії.

«Я хочу, щоб кожен, хто побачить цей фільм, дійсно подумав про те, як функціонує світ. І щоб глядач запитував себе, чого вартує те, щоб просто пливсти за течією і ігнорувати речі, які можуть бути незручними або про які ви не хочете думати. Ось про це Чорнобиль», — зазначив Крейг Мейзин.

«Я хочу, щоб вони знали, так, це буде боляче, але я хочу, щоб вони відчули цей зв'язок і ці переживання, яке мали їхні батьки і матері, їхні брати і сестри, І всі люди, які там досі живуть», — додав він.

Схожі новини