Джамала про річницю депортації: Шкода, що люди не роблять висновків

  • 18.05.2019, 12:54
  • 637

Хоча з часу депортації кримських татар минуло вже 75 років, проте ця трагедія ближча, ніж можемо уявити, і дуже шкода, що люди не роблять висновків з таких помилок.

Про це написала переможниця Євробачення-2016 співачка Джамала у Facebook з нагоди 75-их роковин геноциду кримськотатарського народу, повідомляє Укрінформ.

«Здається, багато часу минуло, 1944 рік далеко, але, насправді, ця трагедія ближче, ніж ми думаємо. І сьогодні бачу сльози на очах наших дітей, жінок, людей похилого віку, чоловіків, яких забирають ні за що. Мені шкода, що люди не роблять висновків. Дуже хочеться, щоб ми всі пам’ятали, знали про цей день», — зазначила вона.
За словами співачки, щороку 18 травня вона мріє мати здібності зупиняти час і змінювати історію, аби дати людям можливість не робити таких помилок.

«Цей день для мене завжди болючий… Для мене це історія мого роду, мого народу… Ми маємо пам’ятати заради людей, заради всіх них. Вони не розуміли, за що вони помирають, за що віддають життя», — зазначила Джамала. ⠀

Як повідомлялося, 18 травня Україна вшановує пам'ять жертв депортації кримських татар та відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу.
Депортація кримських татар розпочалася 18 травня 1944 року о третій годині ночі й тривала до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня). Офіційною підставою для цього злочину стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859-сс «Про кримських татар» від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висувалися претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.

За офіційними даними, було депортовано 183 тис. 144 кримських татар; за татарськими джерелами — понад 400 тисяч, з яких упродовж першого півтора року померло близько 46%.

Схожі новини