Завдяки ProZorro держава заощадила майже 80 мільярдів гривень за 4 роки – Нефьодов

  • 18.05.2019, 10:52
  • 392

За чотири роки існування система електронних закупівель ProZorro заощадила майже 80 мільярдів гривень державних коштів.

Про Радіо Свобода повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

«Для платників податків це вилилося в економію, яка вже підбирається до 80 мільярдів гривень. Це з 2015 року. Для українського бізнесу це вилилося в те, що в нас найбільша частка малого і середнього бізнесу в закупівлях в Європі. Це вилилося в тому, що більше половини опитаних вважає, що ця реформа призвела до суттєвого зменшення корупції і проблем у закупівлях», — зазначив Нефьодов.

Відповідаючи на запитання про критику роботи ProZorro, Нефьодов наголосив, що система потребує вдосконалення, а реформа впроваджена приблизно наполовину. Однак, зауважив він, попри це вона докорінно змінила ситуацію в держаних закупівлях.

«Чи є там корупція? На жаль, є. І вона є, на жаль, в будь-якій європейській країні. І сказати, що ми її побороли — це, м’яко кажучи, смішно. В країні проводяться 5 тисяч тендерів на день. І, звичайно, якась частина з них — вони корупційні. А ще більша частина з них просто непрофесійні, коли не дуже якісні закупівельники купують на „тяп-ляп“. Знаєте, є таке слово „освоїти бюджетні кошти“. Чи стала ситуація набагато кращою з 2014 року, коли ця реформа була тільки в мрії? Так, звичайно стала. І порівнюючи те, що було за часів Януковича, це просто космос», — сказав Нефьодов.

Схожі новини