Зеленський записав «послання миру» від духовенства, але без Епіфанія

Новообраний президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення різних релігійних лідерів до мешканців окупованих територій

Зеленський зазначає у Facebook, що зустрічався з представниками духовенства, і результатом цих зустрічей стало «послання миру для мешканців Криму та Донбасу».

«Дякую всім, хто погодився. Ми з вами! Ми разом! Ми — одна країна», — значиться у підписі до відеозапису.

У записі ролику взяли участь почесний патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, очільники Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав і Української православної церкви Московського патріархату Онуфрій. Також на відео висловились муфтії: Криму — Айдер Рустемов, Ахмед Тамім, Саід Ісмагілов, та кілька рабинів: Одеси та Півдня України — Авраам Вольф, Дніпра та Дніпропетровської області — Шмуель Камінецький, Харкова та Сходу України — Мойше Москович, Києва — Мойше Реувен Асман, Донбасу — Пінхас Вишецький.

Водночас, предстоятеля Православної церкви України Епіфанія на запису немає.

Пізніше прес-секретар новообраного президента Ольга Руденко повідомила, що взяти участь у відеозверненні «пропонували всім», в тому числі, Епіфанію. Його відсутність команда Зеленського пояснює рішенням самого предстоятеля ПЦУ. Про це пише «Українська правда».

Релігійні лідери кажуть, що моляться за мир і мешканців окупованих територій, без яких не можуть уявити майбутнє України, закликають українців об’єднатися і залишити позаду «усі чвари», сподіваються вирішити усі конфлікти за допомогою мудрості, кажуть, що кожне життя людини вище політики.

Схожі новини