Економіка України з початку року зросла на 2,2% - віце-прем'єр

  • 13.05.2019, 17:09
  • 575

Зростання валового внутрішнього продукту в першому кварталі 2019 року становить майже 2,2%.

Як передає УНІАН, про це на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту заявив перший віце-прем'єр-міністр України Степан Кубів.

Він зазначив, що в травні в Державній службі статистики оприлюднять «кілька важливих цифр». «Але хочу сказати, що прогноз Міністерства економічного розвитку — зростання ВВП у першому кварталі 2,2%, в районі», — сказав Кубів. Він додав, що заробітна плата в доларовому еквіваленті становить 381 долар. «І це рівень 2013 року, коли не було ані війни, не було анексії, і не було 5% витрат ВВП на армію і безпеку», — підкреслив він.

«Я хочу звернутися до депутатів — не створюйте істерики для людей», — закликав Кубів та підкреслив, що сьогодні уряд, президент і парламент «відповідальні».

Також Кубів повідомив, що в січні-квітні «ми віддали 33,5 мільярда за боргами та зобов'язаннями. У травні ми маємо віддати й віддамо — є кошти, 35,5 мільярда». Перший віце-прем'єр підкреслив, що ці дані свідчать про розвиток економіки, і додав, що не зрозуміло, для чого сіяти паніку".

Як відомо, за даними Національного банку України, зростання ВВП України в першому кварталі 2019 року сповільнилося до 2,4% в річному вираженні після прискорення до 3,5% в четвертому кварталі 2018 року.

Кабінет міністрів прогнозує у 2019 році зростання ВВП України на 3%, Національний банк — на 2,5%, Міжнародний валютний фонд — на 2,7%, Світовий банк — на 2,9%.

Згідно з консенсус-прогнозом опитаних УНІАН експертів, у 2019 році зростання економіки України сповільниться до 2,8%.

Схожі новини