Україна має намір закуповувати скраплений газ у США

  • 09.05.2019, 17:07
  • 396

Представники Нафтогазу і МЗС України провели зустрічі з чиновниками з Держдепу, Конгресу і Міненергетики США.

Керівництво НАК Нафтогаз України і заступник голови Міністерства закордонних справ Олена Зеркаль провели офіційні зустрічі в США щодо закупівлі американського скрапленого газу (LNG), протидії Північному потоку-2 і здачі української ГТС в концесію.

Про це повідомляє Кореспондент з посиланням на Facebook глави Нафтогазу Андрія Коболєва.

«На зустрічах в Державному департаменті та Міністерстві енергетики США говорилося, зокрема, про те, як забезпечити для України надійну можливість купувати LNG за конкурентною ціною», — написав він.

Коболєв додав, що це допоможе накопичити додаткові запаси газу на початку зими.

Глава Нафтогазу зазначив, що ризик припинення транзиту російського газу через Україну також обговорювався в ході зустрічей з представниками Адміністрації президента США, Конгресу і міжнародних фінансових організацій, які підтримують Україну.

За словами Коболєва, під час цих зустрічей українська делегація побачила зацікавленість в реформі українського ринку газу та процесі відділення незалежного оператора ГТС України на основі моделі з передачею йому ГТС в концесію.

«Розмовляючи з американськими сенаторами, які є співавторами кількох санкційних законопроектів, ми зосередилися на питаннях протидії проекту Північний потік-2», — написав Коболєв.

Нагадаємо, Держсекретар США Майк Помпео в ході візиту до Великобританії 8 травня заявив, що будівництво Північного потоку-2 треба зупинити.

Схожі новини