Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Медики назвали топ-10 найкорисніших продуктів

  • 27.01.2019, 19:06
  • 2 803

Експерти з Європейської асоціації дієтологів і гастроентерологів склали список десяти найкорисніших у світі продуктів.

Під час роботи над переліком фахівці враховували кількість корисних мікроелементів у продуктах харчування та наскільки вони засвоюються організмом, передає «Портал про здоров’я».

10 місце вчені віддали лляній олії. Вона містить більше ненасичених жирних кислот омега-3, ніж риба. Та допомагає печінці швидше очищатися від шкідливих речовин.

Часник отримав 9 місце. Він захищає організм від розвитку раку, підвищує потенцію та перешкоджає розмноженню бактерій.

Листові салати та зелень посіли почесне 8 місце. Вони є відмінним джерелом величезної кількості вітамінів та мінералів.

Екзотичне для України авокадо опинилось на 7 місці. Авокадо багате на жирні кислоти, які зміцнюють стан судин і серця. А речовини фітонутрієнти блокують вільних радикалів, не даючи їм проникати у клітини організму, що є чудовою профілактикою від раку.

6 місце — за броколі. Ця капуста містить сульфорафан — він вбиває бактерії, запобігаючи виразці у шлунку та захищає клітини від розвитку онкології.

5 місце — риба і морепродукти. Їх варто споживати один-два рази на тиждень. Оскільки ці продукти багаті на жирні кислоти омега-3 — можете не турбуватись за свої судини і серце.
Виноград отримав 4 місце. Його властивості запобігають утворенню тромбів та завдяки присутності найсильніших антиоксидантів, захищає від появи пухлинних клітин.

Ківі опинились на 3 місці: Антиоксидантні вітаміни A, C і Е та жирні кислоти омега-3 ківі дуже корисні гіпертонікам, а також — якщо вас мучить біль у суглобах.

2 місце — вівсяна крупа. Рослинні білки та клітковина вівсянки допомагають нормалізувати кров’яний тиск і оздоровити травну систему. Її радять їсти два-три рази на тиждень.

Помідори посіли почесне 1 місце — вони мають багато клітковини, калію та активного антиоксиданту лікопіну. Помідори корисні для серця та мають протиракові властивості.

Схожі новини