Передплата 2024 ВЗ

Падіння російського військового супутника потрапило у трансляцію матчу з крикету в Новій Зеландії (відео)

  • 10.01.2019, 15:15
  • 598

Уламки російського військового супутника «Космос-2430», які можна було побачити в небі, коли він горів в земній атмосфері, потрапили в трансляцію матчу з крикету в Новій Зеландії.

Як повідомляє УНІАН із посиланням на Daily Storm, кадри з уламками були зроблені 5 січня під час крикетного матчу між збірними Шрі-Ланки і Нової Зеландії та викладені на сайті SatTrackCam.

Нагадаємо, супутник «Космос-2430» зійшов з орбіти і припинив своє існування 5 січня 2019 року. Апарат входив в російську систему раннього виявлення стартів міжконтинентальних балістичних ракет з континентальної частини США («Око»).

«Космос-2430» був виведений на орбіту ракетою-носієм «Молния-М» зі стартового майданчика № 16 космодрому Плесецьк в Архангельській області в жовтні 2007 року. Він був прийнятий на управління засобами Головного випробувального центру випробувань і управління космічними засобами імені Германа Титова.

У командуванні Повітряно-космічних сил РФ підтвердили, що вранці 5 січня супутник був планово зведений з орбіти і згорів над Атлантичним океаном.

«Космічний апарат був запущений в 2007 році, а в 2012 році був виведений зі складу орбітального угруповання Російської Федерації», — уточнили у відомстві.