Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Яворівські природоохоронці «приборкали» нащадків диких коней, на яких колись їздили воїни Чінгісхана

Зима змушує «одомашнених» тварин ховатися від холодів у хліви-конюшні. А от нащадки диких коней — тарпани, розведенням яких займаються у Яворівському національному природному парку, морозів не бояться.

Чим більша студінь надворі, тим краще цим екзотам. Перенести низьку температуру сивим низькорослим «польським коникам» допомагає довша, ніж у звичайних коней, шерсть…

«У зимовий час наші тарпани люблять ходити „на прогулянку“ у ліс, — розповідає кореспонденту „Високого Замку“ директор Яворівського НПП, заслужений природоохоронець України Михайло Біляк. — Хоча ми їх досита харчуємо, вони у нашій підгодівлі не мають потреби. Смакує їм хвоя, гілки осики, кора інших дерев, а також вічнозелене листя ожини. Морози їм не страшні. Хоча мають затишну конюшню, яку збудували за кошти обласного екологічного фонду, їм хочеться побути на свіжому морозному повітрі. Вийдуть з конюшні, стануть у коло, головами до середини, притуляться боками і так гріються. Але ми все одно спорудили для них піднавіс, куди привозимо корми…»

У Яворівському ННП живе десяток тарпанів. Завдяки належно створеним умовам ці рідкісні тварини (кажуть, на на таких колись їздили воїни Чінгісхана) нормально розмножуються. З великим задоволенням приїздять поспостерігати за ними численні екскурсанти. Дітей від споглядання за тарпанами годі відірвати…

Від своїх предків тарпани успадкували норовистість, непідступність. І все ж яворівські природоохоронці зуміли гонор деяких з них «приборкати». Приручили двох кобилок, і тепер на них можна їздити верхи, запрягати у бричку чи сани. Не виключено, що тарпани (якщо не підведе погода) незабаром возитимуть Святого Миколая…