Передплата 2024 «Добрий господар»

Монетизація субсидій: українцям повернуть по 700 гривень, — Гройсман

  • 29.10.2018, 15:15
  • 680

Процес монетизації субсидій, який відбуватиметься в Україні вперше, розпочнеться вже з наступного року.

Про це розповів в інтерв’ю агенції «Укрінформ» Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає Урядовий портал.

Він нагадав, що загальний обсяг адресної допомоги, передбачений проектом Державного бюджету на 2019 рік, становить 55 млрд грн, що на 4 млрд грн більше цьогорічного показника.

«А саму монетизацію субсидій проведемо в декілька етапів. Розпочинаємо 1 січня. Це дуже серйозний процес, який відбуватиметься уперше. Частині, а це 1 млн 300 тис. домогосподарств, ми вже виплачуємо зекономлені кошти. В середньому вийшло по 600−700 гривень кожному господарству. Наступний етап — переведення усіх на особові рахунки. Саме туди будемо направляти доплату держави за сплату житлово-комунальних послуг, а уже звідти кошти мають потрапляти до теплопостачальників та інших надавачів комунальних послуг», — пояснив Володимир Гройсман.

За планом монетизацію потрібно провести до осені 2019 року — до настання наступного опалювального сезону. «Ми вже створили реєстр субсидій і рухаємося далі. Звісно, бюрократія цьому не сприяє. Але вона ніколи й нічому не сприяє. Це величезний обсяг роботи, і ми з усім впораємось», — запевнив Глава Уряду.