«Фундаментальна неадекватна реакція»: Клімкін прокоментував дії Угорщини на висилку консула в Береговому

  • 04.10.2018, 17:15
  • 457

Реакція Угорщини на оголошену Україною ноту про те, що консул Угорщини в Береговому має залишити країну протягом 72 годин, а саме — вислання українського консула, є неадекватною.

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін у Twitter.

«Реакція Угорщини є абсолютно і фундаментально неадекватною. Ми не порушуємо міжнародного права, угорських законів, і взагалі діємо як належить дипломатам. А нашого дипломата влаштуємо у Представництві МЗС в Ужгороді, їм там точно потрібно підсилення», — написав Клімкін.

Як писав «ВЗ» консула Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон-грата. Йому було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул Консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України протягом наступних 72 годин.

Раніше в українських ЗМІ з'явилася інформація про видачу паспортів Угорщини громадянам України на території консульства Угорщини в Береговому Закарпатської області, а також відповідне відео з прийняттям присяги.

Після прийняття присяги, в якому громадяни називають Угорщину своєю батьківщиною і зобов'язуються служити їй, співробітники дипустанови закликають їх приховувати від державних структур України факт отримання.

Угорщина вирішила вислати українського консула у відповідь на аналогічний крок Києва.

Схожі новини