Передплата 2024 «Добра кухня»

Науковці розповіли, як користування планшетом впливає на навчання дітей

  • 27.09.2018, 20:34
  • 562

Чим менше часу діти проводять перед екранами — тим краще навчаються, говорять науковці.

Дослідження показали, що діти віком від 8 до 11 років, які розважалися перед екранами менш ніж дві годин на день, згодом краще складали тести на розумові здібності, повідомляє ВВС Україна.

Якщо поєднувати це із нічним сном — від 9 до 11 годин на добу — то можна очікувати від дітей найкращих результатів.

Тепер дослідники закликають ретельніше вивчати вплив різних типів екранів.

Однак вони визнають, що їхнє дослідження лише вказує на зв'язок між часом перед екраном та здатністю до пізнання, проте не доводить, що між цим дійсно існує причинно-наслідковий зв'язок.

У The Lancet Child & Adolescent Health journal опублікували результати дослідження протягом якого науковці опитали 4,5 тисячі американських дітей, аби виміряти їхню фізичну активність, сон, час, проведений за відпочинком чи розвагами навпроти екрану

Діти також пройшли тест, який оцінював пізнавальні навички, зокрема: мову пам'ять та увагу.

Дослідження показало, що діти, які гралися з планшетами, екранами та комп'ютерами менше двох годин на день, спали від 9 до 11 годин та хоча б годину займалися спортом, займалися краще ніж їхні однолітки, які нічого з цього не робили.

«На підставі наших висновків, педіатри, батьки, освітяни та розробники мають промотувати ідею про обмеження часу відпочинку перед екранами, та натомість ставити в пріоритет здоровий режим сну в дитинстві та підлітковому віці», — зазначив Доктор Джеремі Уолш із CHEO Research Institute в Оттаві.

Також доктор Уолш говорить, що потрібно ще додатково вивчати зв'язок між часом, проведеним перед екраном, та здатністю до пізнання, а також дослідити вплив різних типів екрану.

Він сказав, що існують певні дані, наприклад, про те, що відеоігри та освітні телевізійні програми можуть мати когнітивні переваги.

І навпаки, нові дані свідчать, що використання мобільних пристроїв та соціальних мереж може бути шкідливим для уваги, пам'яті та самоконтролю.

Нагадаємо, раніше в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун стала на захист тварин у домівках, де є діти. За словами Супрун, ранній контакт з деякими бактеріями може мати захисний ефект, формуючи імунні реакції дітей. Дослідники стверджують, що це в свою чергу ефективна профілактика алергій та слабкого імунітету. Особливо, протягом першого року життя дитини, адже це критичний період, коли мікробіом кишківника та імунітет сумісно розвиваються.

Схожі новини