Через прийом антибіотиків у американки на язиці з’явилося «волосся»

Рідкісне захворювання розвинулося у жительки США через прийом антибіотика.

Фото: The New England Journal of Medicine / Через тиждень після прийому антибіотиків язик у американки почорнів і покрився наростами, схожими на волоски

Про це повідомило видання Science Alert.

55-річна жінка потрапила в лікарню після ДТП. Вона серйозно пошкодила ноги, аби зупинити поширення інфекції, лікарі зробили їй кілька ін'єкцій антибіотика «Міноциклін». Через тиждень після цього язик у американки почорнів і покрився наростами, схожими на волоски. Жінка поскаржилася на нудоту і неприємний присмак в роті .

Її лікуючий лікар Ясір Хамад вперше побачив таке дивне захворювання за 20 років роботи. Він запевнив приголомшену американку, що, незважаючи на моторошний вигляд, захворювання піддається лікуванню. Хамад перевів пацієнтку на інший антибіотик, і через місяць її язик знову став рожевим.

Захворювання lingua villosa nigra, або чорний язик, вважається вкрай рідкісним. «Волосся» насправді є запаленими ниткоподібними сосочками, з яких складається поверхню язика. У здорової людини їх розмір становить приблизно один міліметр, у хворого ж сосочок може вирости до 18 міліметрів. У них застряє їжа, вони починають гноїтися і язик стає коричнево-чорним.

Вчені до сих пір не знають, що провокує появу чорного язика. Статистично він частіше з'являється у курців і людей, які погано стежать за гігієною рота або використовують занадто агресивні засоби для полоскання ротової порожнини. Для лікування захворювання використовують різні методи: просять пацієнта пити більше рідини, відмовитися від куріння, чистити язик спеціальною щіткою або мазати його ретиноїдами, чи саліцилової кислотою. Іноді доводиться вдаватися до хірургічного втручання.