Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Польщі на підтримку Купріяновича червоною фарбою розмалювали будівлю ІНП (фото)

  • 01.09.2018, 18:11
  • 674

На будівлі Інституту національної пам’яті Польщі у Варшаві з’явлися графіті на підтримку Григорія Купріяновича.

Фото «Facebook» опублікував український історик і журналіст у Польщі Ігор Ісаєв, повідомляє «Історична правда».

Графіті виконані червоною фарбою. Один із написів означає: «За доктора Купріяновича», інший ­- «Ви ганьбите Польщу», ще один — «Шарек, брехуне, історія тебе засудить».

Нагадуємо, що 30 серпня голову Українського товариства в Любліні Григорія Купріяновича відкликали зі складу Комітету із захисту пам’яті боротьби і мучеництва при відділі Інституту національної пам’яті в Любліні.

Того ж дня на сайті інституції з'явилася офіційна позиція ІПН щодо тлумачення польського нападу на с. Сагринь 10 березня 1944 року.

14 серпня 2018 року Окружна прокуратура у місті Замостя Люблінського воєводства розпочала розслідування щодо висловлювань голови Українського товариства Григорія Купріяновича під час пам'ятних заходів 8 липня у Сагрині на вшанування українців, убитих польським збройним підпіллям у 1944 році.

9 липня Люблінський воєвода Пшемислав Чарнек подав заяву у прокуратуру на доктора Григорія Купріяновича у справі слів, які той сказав під час пам’ятних заходів 8 липня. У цей день на цвинтарі у Сагрині вшанували пам’ять українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році.

Під час урочистостей українець сказав зокрема: «Вони (українці — І.П.) померли від рук інших громадян Річ Посполитої, оскільки говорили іншою, ніж більшість, мовою та були іншого віросповідання. Цей злочин проти людства вчинили члени польського народу, партизани АК — солдати польського підпілля».

За словами Люблінського воєводи, думки, які Григорій Купріянович висловлював протягом останніх років, та його доповідь від 8 липня, однозначно є порушенням закону. Воєвода впевнений, що українець не лише «зневажив польський народ», а й порушив закон про Інститут національної пам’яті Польщі, що вводить штраф або покарання у вигляді тюремного ув’язнення терміном до трьох років за «заперечення злочинів українських націоналістів».

На захист українського діяча став зокрема депутат Сейму Р П Міхал Камінський, який надіслав інтерпеляцію (звернення) до прем’єр-міністра Польщі.