На Україну насувається нова епідемія

  • 01.09.2018, 08:18
  • 561

У жовтні цього року очікують початок епідемії грипу в Україні. У 2017-му від цієї хвороби було зафіксовано сім смертей.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

«Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров'я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні в новому епідсезоні, є: вірус, подібний A / Michigan / 45/2015 (H1N1) pdm09; вірус, подібний A / Singapore / INFIMH-16−0019 / 2016 (H3N2); вірус, подібний B / Colorado / 06/2017», — повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Як запевнили у відомстві, Україна вже підготувалися до нового сезону і перереєстрували вакцини.

«Для епідсезону 2018−2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них вже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали по третій вакцини знаходяться на розгляді в Державному експертному центрі», — сказано в повідомленні.

Українці зможуть за свій рахунок придбати вакцину в аптеці і зробити щеплення в лікарнях. До продажу препарати будуть доступні протягом вересня.

«МОЗ України зі свого боку провело необхідні дії, щоб вакцини вчасно з'явилися в аптеках і кожен громадянин міг без зайвих клопотів забезпечити собі надійний захист. Це дозволить попередити важкі ускладнення від грипу і знизити захворюваність», — сказала заступник міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції Ольга Стефанишина .
У МОЗ нагадали, що в Україні щорічно реєструється близько 6 млн інфекційних захворювань, 98% з яких становлять грип і ГРВІ. При цьому вакцинація все ще залишається низькою.

Схожі новини