Передплата 2024 ВЗ

Україна не може винести питання миротворців ООН на Радбез без погодження «нормандського формату»

  • 28.08.2018, 15:13
  • 606

Україна не може винести питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі на майданчик Ради безпеки ООН у Нью-Йорку без досягнення домовленості у «нормандському форматі»

Про це заявив на засіданні прес-клубу в рамках XIII Наради послів у МЗС постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, повідомляє Укрінформ.

«Все те, що має відбуватися в ООН, тобто конкретні переговори в Раді безпеки щодо мандату цієї (миротворчої — ред) операції, мають початися з якихось рішень в рамках „нормандської групи“. Річ у тім, що ми з самого початку домовилися з нашими партнерами, в першу чергу Францією і Німеччиною, що будемо виходити спільно, тобто не може бути такого, що Україна буде просувати якусь свою ідею, а Німеччина і Франція якусь іншу», — сказав Єльченко.

Він додав, що саме через те, що у «нормандському форматі» наразі прогресу поки що не відбувається, Україна не може перенести обговорення питання миротворців на майданчик Нью-Йорка.

Водночас, зауважив постпред України, будь-який прогрес у «нормандському форматі» у свою чергу залежить від того, чи домовлятимуться і коли це буде по цьому треку Сурков і Волкер.

«Зараз, я так розумію, цей трек чи вже помер, чи знаходиться десь на межі смерті, оскільки вони не збиралися з січня… Волкер готовий продовжувати роботу, але, на жаль, його російські партнери до цього не готові», — констатував Єльченко.

При цьому він наголосив, що визначені Україною «червоні лінії» стосовно мандату майбутньої миротворчої місії лишаються в силі, а чим скоріше вона буде розгорнута, тим краще для миру на Донбасі.

«У цьому сенсі, враховуючи, що від ухвалення рішення до фізичного розгортання місії… так чи інакше від півроку до року мінімум, все це буде не скоро, на жаль. Тому нам треба продовжувати тиск на Росію, в першу чергу це санкції, і звичайно, політичний тиск, щоб вона погодилася принаймні на початок серйозної розмови про розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі», — резюмував Єльченко.

Як повідомлялося, Україна наполягає на розгортанні місії ООН на всій території окупованого Донбасу та ділянці російсько-українського кордону протяжністю 420 км, а також наділення їх широкими правами.

Однак Росія заявляє, що миротворці ООН повинні займатися тільки забезпеченням охорони спостерігачів ОБСЄ.

Схожі новини