Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Глава МЗС Німеччини виключив повернення Росії до G7

  • 23.04.2018, 09:58
  • 559

Німецький міністр вважає, що змінити ситуацію може лише сама Росія. Утім, Москва поводиться «дедалі більш недружньо», зазначив Гайко Маас.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас (Heiko Maas) заявив, що не бачить у найближчому майбутньому можливості повернення Росії до клубу найбагатших демократій — Великої сімки, G7, передає DW.

Із об'єднання, яке тоді називали G8, Москву вигнали у 2014 році після анексії Криму. «На даний момент це взагалі не питання (повернення РФ до G7. — Ред.», — наводить слова Мааса на полях зустрічі з колегами за G7 у канадському Торонто агенція dpa.

«Те, що Росія більше не тут (у G7. — Ред.), пов'язане із анексією Криму в порушення міжнародного права», — цитує Reuters. Маас наголосив, що зміна ситуації — виключно за Росією. В інтерв'ю часопису Spiegel, оприлюдненому раніше цього тижня, він наголошував на тому, що Москва поводиться «дедалі більш недружньо». Дипломат також зазначив, що у нього немає впевненості в тому, що президент Володимир Путін від початку свого правління хотів вести Росію демократичним шляхом.

Раніше Маас також висловив сподівання на налагодження політичного діалогу з Росією і закликав до дипломатичного вирішення конфлікту в Сирії. «Росія останнім часом стала складним партнером», — визнав він минулого тижня. Утім, очільник МЗС Німеччини сподівається, що авіаудари США по Сирії можуть переконати Росію знову долучитися до політичного процесу врегулювання ситуації на Близькому Сході та в інших кризових точках.

Схожі новини