Передплата 2024 «Добрий господар»

Українські військові унікальним бойовим досвідом, аналогів якому зараз немає у світі, — майор НАТО

  • 26.03.2018, 08:58
  • 675

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершились батальйоні тактичні навчання однієї з бригад ОК «Захід» за програмою «Багатонаціональної тренувальної місії — Україна» (JMTG-U) за участі іноземних інструкторів країн — членів НАТО.

Про це повідомляє IA ZIK з посиланням на представника прес-служби Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Тараса Греня

«Українці володіють унікальним бойовим досвідом, аналогів якому зараз немає у світі, — зазначив командир польського військового контингенту майор Радослав Кравець. — Під час проведення цих навчань ми виступали спостерігачами. До нашого обов’язку входило дивитись за тим, наскільки грамотно і коректно українські військові організовують свої навчальні місця, чесно і відповідно до поставлених завдань проводять навчання, наскільки уважно ставляться до питань безпеки. Підбивши підсумок, я ставлю українцям високу оцінку».

Загалом військовослужбовці Республіки Польща протягом свого перебування в Україні навчали наших бійців елементам ведення розвідки, снайперської підготовки, протиповітряної оборони, ведення та організації вогню зі стрілецької зброї. Всі вони відзначили дуже приязне ставлення людей, що пройшли крізь реальний бойовий гарт, до представників збройних сил інших держав. Особливо те, що українці завжди ділились з ними своїм, набутим під час боїв, досвідом. Тобто кожний навчальний день хоч і мав ознаки класичних тренувань, але перетворювався з лекційних інструкторських занять на відверту бесіду. От скажімо, під час тренувань зі снайперської підготовки поляки вчили новим способам маскування та висування в заданий район. Натомість наші бійці поділились знаннями у виявлені важливих та фіктивних цілей в російській живій силі та бойовій техніці, умінню уникати сучасних російських електронних засобів розвідки, які зараз широко застосовуються окупантами на сході України.

Ще одним з аспектів навчань, що відбулись на полігоні, можна вважати застосування різноманітної бойової техніки. Вона є різною за своїм призначенням та можливостями. Наприклад, висування та розгортання в заданому районі мінометної батареї, яка пересувається на колісній техніці і одночасно з нею в іншому місці полігону розгортаються та займають позиції танкові та самохідні гаубичні підрозділи. І все це синхронізовано в часі та просторі з підрозділами піхотинців, що займали оборону з підтримкою власних штатних БТР та БМП. Проте, вся наша техніка поважного віку, хоч і має сліди участі в реальних бойових зіткненнях, не підвела. Незважаючи на мороз та болото, вкрите снігом, вся бронетехніка та автомобілі завелись та вчасно зайняли свої позиції.

«Ми всі набули реальних нових знань та навичок, — наголосив командир взводу збройних сил Канади Джон Вард. — Зокрема, у веденні бойових дій із застосуванням ворогом важкої артилерії та систем залпового вогню. Відпрацювали спільну тактику та багато іншого».

Загалом, високу навченість українських військових констатують і представники збройних сил інших держав, що виконують свої місії в Україні. Зокрема старшина роти збройних сил Литви Гентас Вайкшнорас відзначив високу вмотивованість військовослужбовців Збройних Сил України до захисту своєї Батьківщини та до отримання нових знань у сенсі стандартів співпраці з силами країн — членів НАТО.

Отже в загальному підсумку ці батальйоні навчання, які стали кульмінацією 55-денної підготовки військовослужбовців за програмою JMTG-U, показали, що Збройні Сили України сьогодні є одними з найпідготовленішими та боєздатними в Європі.

Схожі новини