Передплатити Підтримати

В "Українському виборі" Медведчука відхрестилися від Рубана

В “Українському виборі” запевняють, що Рубан “не є і ніколи не був” членом організації.

У громадському русі Віктора Медведчука “Український вибір” прокоментували доповідь СБУ про діяльність глави Центру визволення полонених “Офіцерський корпус” Володимира Рубана.

В офіційній заяві на сайті “Українського вибору” зазначається, що організація не співпрацює з Рубаном, повідомляє Главком.

“Перш за все необхідно підкреслити, що Володимир Рубан не є і ніколи не був членом громадського руху “Український вибір”, – йдеться у повідомленні.

В організації також додали, що до проектів Рубана “Український вибір” відношення не має. Йому начебто лише надавали майданчики для розміщення блогів і статей на сайті, допомогу в організації та проведенні заходів, запрошення в якості експерта на публічні обговорення та інше.

Також у заяві наголошується, що Рубан критикував діяльність Медведчука, і цю критику в організації вважають необґрунтованою.

Напередодні в СБУ заявили, що з початку 2013 року Рубан став учасником проросійського руху Віктора Медведчука “Український вибір” і виступав проти євроінтеграції України. Також він вже 14 років пов’язаний з Росією.

Нагадаємо, Рубану закидають підготовку терористичного акту і незаконне володіння зброєю. Серед цілей, званих у документі, вказані підготовка замаху на президента України, а також на перших осіб держави.

 Рубану повідомили про підозру. Підозру оголошено за ч.1 ст. 263 КК “Незаконне поводження зі зброєю”, та ч.1 ст.14  “Готування до злочину”,  ч.3 ст.258 “Терористичний акт”. 

Як повідомлялося, 8 березня правоохоронці затримали Рубана під час його спроби потрапити в Україну з так званої “ДНР”.

За словами заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгія Туки, Рубан перевозив арсенал зброї у меблях.

Президент доручив голові СБУ взяти справу Рубана під особистий контроль

Відзначимо, рік тому, 27 лютого 2017 року, Рубана при перетині лінії розмежування вже затримували співробітники СБУ.

Голова СБУ Грицак заявив, що Службі безпеки вдалося запобігти масштабним терактам, які повинні були бути здійснені найближчим часом у Києві та інших містах. За словами Грицака, Рубан разом з ватажками “ДНР” готував теракти в центрі Києва, зловмисники планували обстріляти з мінометів будинки.

Також в СБУ запевняють, що Рубан намагався організувати “Українську федерацію”.