В Україні обіцяють запровадити “електронну візу”

В Україні останнім часом відбувається дуже масштабна модернізація консульської служби, зокрема невдовзі буде запроваджено сучасні системи “електронний консул”,“електронний консул”.

Фото: РБК-Україна

Про це розповів Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев під час офіційного візиту до Риги, передає Укрінформ.

"В нас останнім часом відбувається дуже масштабна модернізація консульської служби. В тому числі планується запровадження такого глобального проекту як «електронний консул». В ньому передбачається автоматизація всіх процесів, всіх консульських послуг, оформлення віз, паспортів, нотаріальні дії тощо. Це сучасно, прозоро та прагматично", - сказав Погорельцев.

Він уточнив, що наразі вже створено базис зазначеної системи, існує система електронних досьє, відбувається відхід від паперових журналів реєстрації консульських дій. Все автоматизується і далі відбуватиметься поетапне приєднання нових модулів до цієї системної основи. "Система “електронний консул” у повному вигляді - це досить тривала робота, яка не може бути виконана протягом року-двох. І вона ще потребує постійного вдосконалення. А от що стосується саме електронної візи, то вона зараз проходить опрацювання в тестовому режимі. Її будемо вводити в експлуатацію найближчим часом", - наголосив Погорельцев.

Директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев перебував 8-10 березня з офіційним візитом у Ризі, де проводив консульські консультації з колегами з Латвійської республіки.