Нова каденція Земана розпочалася зі скандалу

Опозиційні політики вийшли із інавгураційної зали після нападок президента на ЗМІ

Мілош Земан під час інавгурації на другий президентський термін у Чехії

Президент Чехії Мілош Земан підтвердив свій мандат на виборах 26 і 27 січня, подолавши опонента – Іржі Драгоша, а сьогодні відбулася його інавгурація.

У своїй промові Земан наголосив, що під час другого президентського терміну він ставитиме на «активних громадян», відстоюватиме принципи «безпосередньої демократії».

Але згодом він взявся критикувати опозиційні ЗМІ, зокрема з холдингу свого опонента – підприємця, фінансиста і власника видавничого дому Зденека Бакали. Докинув такоє гострих слів на адресу Чеського суспільного телебачення.

Критика була настільки невчасною і невідповідною інавгураційній урочистості, що з історичної Владиславської зали празького замку вийшли представники правих політичних партій. «Це сумно, що Мілош Земан навіть під час такого урочистого державного акту не цурається нападів на медіа та журналістів», - написав у своєму Twitter політик з правої партії TOP 09 Іржі Поспішіл. «Звісно, пан президент нас не здивував», - відгукнувся на це інший політик правиці.

Мілош Земан відомий своїм критичним, навіть брутальним налаштуванням до ЗМІ, а також скандальною позицією щодо підтримки анексії Криму та агресивної політики Росії.