Передплатити Підтримати

У 25-ти країнах Європи електронні годинники сповільнилися на 6 хвилин

Причиною став брак енергії у європейській електромережі.

Електронні годинники, вбудовані у побутову техніку, сповільнились по всій Європі: з середини січня вони почали відставати від реального часу на 6 хвилин. Про це повідомляє TVN24.

Як зазначається, останнім часом жителі Європи почали помічати, що годинники, вбудовані в радіоприймачі, духовки та мікрохвильові печі, стали йти повільніше. Як з’ясувалось, це явище не поодиноке, а має загальноєвропейський масштаб. З середини січня затримка у показі реального часу склала 6 хвилин і охопила 25 європейських країн.

Фахівці Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії (ENTSOE) пояснили, що цифрові годинники, вмонтовані у техніку, використовують частоту енергетичної мережі. Ця мережа у Європі працює на стабільній частоті 50 герц або 50 циклів на секунду. Цифрові годинники, відраховуючи ці цикли, точно налаштовують свій показ часу. Однак коли частота падає протягом тривалого часу, виникають проблеми.

В ENTSOE повідомили, що з середини січня цього року у європейському регіоні від Іспанії до Туреччини та від Нідерландів до Польщі зафіксували безперервне відхилення від частоти у 50 герц. Це пов'язано з браком необхідної енергії. Недостача енергії зараз становить 113 гігават-годин.

Такого відхилення раніше ніколи не траплялося. Вважається, що збій виник через проблему у контрольному блоці європейської енергомережі в Косово та Сербії.