КНДР призупинить ядерні випробування та розпочне перемовини зі США 

КНДР погодилася призупинити ядерні випробування і почати переговори зі США.

Як повідомляє АР, про це заявили представники Південної Кореї за підсумками переговорів із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Так, Північна Корея згодна запровадити мораторій на ядерні та ракетні випробування та на прямі переговори з США щодо денуклеаризації півострова. 

За словами південнокорейських перемовників, північні корейці дали зрозуміти, що відмовляться від ядерної зброї, якщо будуть усунуті військові загрози щодо країни, і вони отримають гарантії безпеки.

Також КНДР погодилася провести перший за десять років спільний саміт із Південною Кореєю. Сеул очікує, що саміт відбудеться у демілітаризованій зоні у квітні.

5 березня Кім Чен Ин провів зустріч зі спеціальними посланцями із Південної Кореї, які прибули до Пхеньяна заради врегулювання кризи навколо ядерної програми Пхеньяну.

Лідер Північної Кореї  заявив про бажання врегулювання відносин із Південною Кореєю та почати "нову історію об'єднання батьківщини". Крім того, Кім Чен Ин запросив президента Південної Кореї відвідати КНДР.